aktualności

Niewiadoma mistrzynią Polski!

23.06.2016

Katarzyna Niewiadoma okazała się najlepsza w jeździe na czas podczas mistrzostw Polski, które rozgrywane są w okolicach Świdnicy.

Pochodząca z Ochotnicy kolarka była faworytką i nie zawiodła. Zdecydowanie najszybciej pokonała trasę 26 kilometrów. Zajęło jej to niespełna 38 minut. Nasza nadzieja na medal na igrzyskach w Rio wyprzedziła o 24 sekundy Katarzynę Pawłowską i o nieco ponad minutę Małgorzatę Jasińską. Cieszy świetna forma Niewiadomej, która przecież w weekend triumfowała w Trentino.

Katarzyna Niewiadoma co roku pięła się wyżej w czempionacie kraju. W 2013 r. w jeździe indywidualnej na czas zajęła czwartą lokatę. Rok później stanęła na trzecim stopniu podium, a w ubiegłym roku wywalczyła srebrny medal. W Świdnicy przyszła pora na zwycięstwo. Zawodniczce drużyny Rabobank Liv zmierzono 37:58.62