aktualności

Jarmuta rozgromiła Łosoś

22.08.2016

Piłkarze Jarmuty Kolex Szczawnica uzyskali obfity połów „łososiów” w drugiej kolejce nowosądeckiej klasy okręgowej. Do sieci złowili sześć goli nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

Od początku spotkania przewaga szczawniczan był ogromna. Podopieczni grającego trenera Jacka Pietrzaka zastosowali wysoki pressing na rywalach i chociaż w pierwszym kwadransie bramki nie zdobyli to jednak tworzyli sytuację za sytuacją. Wreszcie w 17 minucie Jacek Pietrzak po akcji prawym skrzydłem dostarczył piłkę w pole karne do Kuziela, który przyjął futbolówkę na 10 metrze i uderzył nieuchronnie do siatki. W 21 minucie bramkarz Jarmuty wykopnął piłkę poza obronę Łososia, do której doszedł Mrówka i precyzyjnym lobem umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce gospodarze nieco zwolnili tempo, ale goście nie mieli argumentów aby z tego poluźnienia gospodarzy skorzystać. Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie. Tym razem akcję prawą flanką przeprowadził Kuziel i dograł na dalszy słupek do swego trenera. Zamykający akcję Jacek Pietrzak precyzyjną główką umieścił futbolówkę pod poprzeczka bramki Łososia. Między 71a 75 minutą gospodarze zdobyli kolejne trzy bramki. Pierwsza z nich była autorstwa Talarczyka, który dobił strzał z dystansu Jacka Pietrzaka odbity przez Grzegorka. Za chwilę Talarczyk doskonale obsłużył Mrówkę, który z 8 metrów nie dał szans bramkarzowi gości na jakakolwiek interwencję. W 75 minucie Talarczyk niemal z tego samego miejsca dośrodkował w pole karne a obrońca Piszczek precyzyjną główką umieścił piłkę w siatce bramki Łososia. Piłkarze Jarmuty mimo iż mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku i tak byli bardzo usatysfakcjonowani z wyniku spotkania.

Jarmuta Kolex Szczawnica – Łosoś Łososina Dolna 6:0 (2:0)
1:0 Kuziel 17,
2:0 Mrówka 21,
3:0 J. Pietrzak 49,
4:0 Talarczyk 71,
5:0 Mrówka 73,
6:0 Piszczek 75.

Sędziował: Krzysztof Tokarczyk z Nowego Sącza.
Widzów 150.

Jarmuta: Borzęcki – M. Kozielec – (75 Ł. Wiercioch), Ojrzanowski, Diop, Piszczek, J. Pietrzak, Noworolnik, Kuziel (85 Ciesielka), M. Pietrzak (65 Mlak), Talarczyk, Mrówka (70 Salamon).
Łosoś: Grzegorek – Słomka (46 Gróbczak), S. Nowak, Szkarłat, Michalak (70 Kuźma), Krok, Gołąb, M. Nowak, Zelek (85 Jaśkiewicz), Znamirowski, Skórnóg.

- Chcieliśmy się bardzo zrewanżować drużynie Łososia za mecze w poprzednim sezonie, gdzie moim zdaniem zostaliśmy mocno skrzywdzeni. Udało się to z nawiązką i to cieszy. Oczywiście więcej satysfakcji mamy z naszej gry i stylu w jakim osiągnęliśmy ten rekordowy dla nas rezultat. Muszę jednak podkreślić, że poczynione przez nas transfery przed tą rundą były bardzo trafne. Cała trójka pozyskanych z Lubania Tylmanowa zawodników jest poważnym wzmocnieniem naszej kadry i siły zespołu. Ponadto kolejny sezon gry w V lidze i zdobyte w niej doświadczenie dają pewności naszym graczom, co też przekłada się na wyniki - podsumował mecz grający trener Jarmuty Jacek Pietrzak.