aktualności

Wiosna dla triathlonu

06.05.2017

Zima w górach tego roku trzyma się dobrze, ale organizatorzy triatlonów wierzą, że może już odpuściła. Na jeziorze Czorsztyńskim w miniony weekend otwarto już sezon żeglarski, więc już czas pomyśleć o innych sportach związanych z wodą. Fundacja Frydman Triathlon przygotowuje na ten sezon troje zawodów.

Mocarny Zbój 2017- crosstriathlon
To pierwsza z imprez triathlonowych tego roku na podhalu ( o ile woda w jeziorze się ogrzeje wystarczająco – pamiętamy jeszcze start przy 11oC i wolelibyśmy tego nie powtarzać) Zawody będą nie lada gratką dla miłośników crossowej odmiany triathlonu. Tegoroczna VIII edycja odbędzie się na nowej trasie. Punktualnie o godzinie 11.15 z przystani Zamajerz w Niedzicy wystartują zawodnicy chcący zmierzyć się z blisko 40 kilometrową trasą. Startujący będą mięli do pokonania 1,2 km w Jeziorze Czorsztyńskim ( z Niedzicy do Czorsztyna),  tu będzie pierwsza strefa zmian skąd zawodnicy zabiorą rowery i pokonają 30 km po przepięknych gorczańskich trenach pasma Lubania, a na zakończenie 7 km biegu po górze Wdżar. Start 27 maja. Meta i druga strefa zmian na terenie CzorsztynSki Kluszkowce. Jeśli dla kogoś taki dystans wydaje się zbyt trudnym do pokonania zapraszamy do kibicowania, które można połączyć z aktywnością fizyczną miedzy obiema  strefami zmian prowadzi malowniczy szlak ok. 3,5 km. Można go pokonać rowerem lub pieszo - widoki niezapomniane.
Crosstriathlon z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku na naszych zawodach będzie można zdobyć pakiet startowy na Xterra Poland (dla zwycięzców i jeden rozlosujemy wśród  tych którzy ukończą)– eliminację do mistrzostw świata w tej dyscyplinie odbywających się na Hawajach.
Dodatkowo nasze zawody odbędą się w kooperacji z zawodami Festiwalu Rowerowego Joyride i wspólnie będziemy tworzyć jego atmosferę. Zapraszamy więc wszystkich miłośników dwóch kółek i nie tylko – będzie się działo.
Info: www.mocarnyzboj.pl

VIII Frydman Triathlon
25 czerwca zapraszamy do Frydmana na Spiszu, k/ Nowego Targu. Zawodnicy będą mięli do wyboru 2 trasy. Olimpijską (1,5km-40km-10km) oraz Sprint (0,75km-20km-5km). Zawody rozgrywane będą na niezwykle urokliwej części Podtatrza. Pływanie po trójkącie na przystani we Frydmanie, natomiast jazda na rowerze i bieganie rozegrane zostanie w sąsiedztwie zbiornika wodnego. Jeśli chodzi o profil trasy rowerowej to wygląda imponująco. Zawodnicy będą mieli okazje się wykazać na dosyć pofałdowanej trasie, co z pewnością doda dramaturgii rywalizacji i uatrakcyjni same zawody. Ostatni etap trójboju będzie odbywał się wokół Frydmana. Zawodnicy przebiegną w przypadku sprintu 1 pętle, zaś w olimpijskim 2 pętle, z których każda będzie miała 5km długości. Zapraszamy do startu. W przeciwieństwie do lat poprzednich, zapisy będą możliwe do dnia startu o ile nie przekroczony zostanie limit zawodników 150 osób na obu dystansach łącznie.
Info: www.frydmantriathlon.pl

Tatraman
TATRAMAN – to najnowsze zawody triathlonowe rodem znad Jeziora Czorsztyńskiego. Zawody typu ½ Ironman ale o  charakterze typowo górskim i to w najlepszym wydaniu. W końcu TATRY zobowiązują.
Trasa ma prowadzić po najpiękniejszych zakątkach zarówno polskiego, jak i słowackiego Spisza i oczywiście Tatr. Dystans na jakim ma się rozegrać rywalizacja to 113 km.  Start i etap pływacki odbędzie się na Jeziorze Czorsztyńskim,Przystań Zamajerz Niedzica o 8.30.
Następnie zawodnicy współzawodniczyć będą na ponad 90 kilometrowej trasie szosowej, na której będą się mogli zmierzyć z trzema bardzo wymagającymi podjazdami i równie trudnymi, technicznymi zjazdami. Na jednym z podjazdów, będzie okazja do spróbowania swoich sił z nachyleniem dochodzącym nawet do 20%.
Po zmianie w T2 rozpocznie się typowy bieg górski liczący 21.1 kilometrów o niezwykle interesującym tatrzańskim przewyższeniu.  Metę zaplanowano na KASPROWYM WIERCHU.
Zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem, wiec jeśli ktoś fizycznie jest gotowy na takie wyzwanie to z zapisami trzeba się pośpieszyć. Zapraszamy 26 sierpnia 2017r.
Info: www. Tatraman.eu
 
Fundacja Frydman Triathlon
Komandor zawodów Lucjan Habieda
Op. Joanna Dziubińska

 
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 28 04.2018
  • 28 04.2018
  • 28 04.2018
  • 29 04.2018
  • 29 04.2018
reklama
dołącz do nas