aktualności

Jarmuta pokonała lidera

01.06.2017

Jarmuta Kolex Szczawnica pokonała w zaległym meczy Sandecję II Nowy Sącz.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy w Szczawnicy stawili się w młodzieżowym składzie, bez zawodników pierwszego zespołu. Przyjezdni już w 4 min wyszli na prowadzenie. Po dograniu wzdłuż linii bramkowej, z bliska trafił Witek. Na odpowiedź gospodarzy kibice czekali do 34 min. Po wymianie podań z J. Pietrzakiem, na listę strzelców wpisał się Mrówka. W 41 min to jednak goście ponownie cieszyli się z bramki. Po faulu Kozielca, rzut karny wykorzystał Dyląg.
Po przerwie już oglądaliśmy popis skutecznej gry szczawniczan. W 56 min do stanu 2:2 doprowadził uderzeniem z 10 metrów tuż pod poprzeczkę Kamil Kuziel. W 59 min efektownie z powietrza do bramki Sandecji trafił J. Pietrzak. Minęły kolejne trzy minuty i Jarmuta prowadziła już 4:2. Po prostopadły podaniu od W. Wierciocha, Mrówka wygrał pojedynek z bramkarzem nowosądeczan. W 79 min napastnik gospodarzy skompletował hat-tricka, a w doliczonym już czasie gry rozmiary porażki gości zmniejszył Nowak.
- Myślę, że to był fajny mecz dla kibiców. Obie drużyny grały próbowały budować akcję od obrony. Bardzo mało było dalekich podań. W pierwszej połowie graliśmy troszkę zbyt asekuracyjnie. Po przerwie skorygowaliśmy nasze ustawienia i przyszły tego efekty – ocenił trener Jarmuty, Grzegorz Niezgoda.

Jarmuta Szczawnica – Sandecja II Nowy Sącz 5:3 (1:2)