aktualności

Złoto Polaczyka, srebro braci Brzezińskich w Mistrzostwach Europy

04.06.2017

Mateusz Polaczyk zdobył złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie slalomowym w konkurencji K-1 na torze w słoweńskiej miejscowości Tacen. W tej samej konkurencji na drugim stopniu podium stanął Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa). Z kolei bracia Brzezińscy – Andrzej i Filip – wywalczyli srebrny medal w C2. Na najwyższym stopniu podium stanęli Francuzi Pierre Picco i Hugo Biso.

To nie koniec medalowej serii. Srebro przypadło mężczyznom – w drużynowych rywalizacjach w C2 i K1. W C2, gronie sześciu startujących drużyn – Piotr Szczepański i Marcin Pochwała, Andrzej Brzeziński i Filip Brzeziński oraz Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak przegrali tylko z reprezentacją Francji, a skład podium uzupełnili Czesi.

Drugi medal zdobyła drużyna kajakarzy w K1. Mateusz Polaczyk, Maciej Okręglak i Dariusz Popiela pojechali bardzo dobrze, ustrzegając się karnych sekund i brązowy medal wygrali z Włochami, różnicą 0,24 sekundy. Złoto przypadło w udziale rewelacyjnym dzisiaj Czechom, a srebro Francuzom. W tej samej rywalizacji u kobiet słabo spisały się Polki. Joanna Mędoń, Klaudia Zwolińska i Natalia Pacierpnik zajęły przedostatnie dziewiąte miejsce. Triumfowały Słowenki przed Hiszpanią i Francją.