aktualności

Szczawnica pełna kwiatów

16.06.2017

Wzorem lat ubiegłych ukwiecenie Miasta i Gminy Szczawnica zostało zakończone sukcesem. Odpowiedni dobór kwiatów i tworzenie z nich czarujących wzorów stanowi dla wykonawców nie lada wyzwanie wymagające wiedzy, staranności oraz codziennej pielęgnacji.

W tym roku donice i rabaty zdobi blisko 14 tys. roślin, wśród których znalazły swoje miejsce m.in. begonia, aksamitka czy pelargonia. Ich utrzymaniem oraz późniejszą kosmetyką zajmie się firma SUEZ Małopolska z siedzibą w Nowym Sączu. Znacznie więcej, bo aż blisko 68 tys. roślin wykorzystanych zostało do obsady 18 figur kwiatowych takich jak m.in. wiewiórka, słoń, herb miasta czy zegar, których nieustanne upiększanie i hodowla będzie spoczywać na barkach firmy Graminis z Krynicy- Zdroju.
 
„Konsekwentnie prowadzone przez władze Szczawnicy szerokie działania promocyjne przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia turystyki, ale przede wszystkim do zmiany wizerunku regionu, a także do wzrostu liczby odwiedzających ( zarówno krajowych jak i zagranicznych ), a tym samym do jego rozwoju gospodarczego. Duże znaczenie przywiązuje się do kompleksowej promocji regionu, a zwłaszcza jego walorów turystycznych oraz estetycznych. Przekonali się o tym mieszkańcy Szczawnicy, w której od kilku lat szczególny akcent kładzie się na piękne kompozycje kwiatowe barwnie otaczające przestrzenie publiczne” – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.
 

Źródło: UMiG Szczawnica
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 06.2018
  • 22 06.2018
  • 23 06.2018
  • 24 06.2018
  • 26 06.2018
  • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas