aktualności

Złote i diamentowe gody w Ochotnicy

17.06.2017

Wójt Gminy w dniu 8 czerwca zorganizował uroczystość Złotych i Diamentowych Godów dla par obchodzących 50-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego w Gminie Ochotnica Dolna. Uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą odprawioną przez ks. dr Jana Knutelskiego w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej.

Następnie podczas oficjalnej części uroczystości Wójt Gminy Pan Stanisław Jurkowski skierował słowa uznania i podziękowania Jubilatom, za wytrwanie ponad pół wieku w małżeństwie „Wyrażam głęboki szacunek, bo wiem, jak ciężkie były czasy Waszej młodości”. Podkreślił, że tak piękny jubileusz to wzór dla młodych pokoleń zakładających rodziny. „Wnieśliście w nasze społeczeństwo bardzo wiele - dobry przykład i pracowitość, dając nam wszystkim wzór do naśladowania. Młodzi ludzie mogą brać z Was przykład, jeśli chodzi o trwałość małżeństwa i rodziny. Dzisiaj z tego miejsca pragnę Państwu podziękować za trud i poświęcenie na rzecz rodziny, społeczeństwa, całej naszej „małej Ojczyzny”, jaką jest nasza gmina”.
 
Do życzeń dołączył się także Przewodniczący Rady Gminy Pan Franciszek Ziemianek mówiąc, że „prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek”. Życzył Jubilatom długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu oraz doczekania kolejnych jubileuszy.
 
Uroczystego aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał Wójt Gminy Pan Stanisław Jurkowski. Pan Franciszek Ziemianek Przewodniczący Rady i Pani Monika Jagieła Kierownik WOK-u wręczyli Jubilatom pamiątkowe księgi, kwiaty oraz drobne upominki.
 
Medalami zostali odznaczeni:
Maria i Stanisław Błachutowie z Ochotnicy Górnej,
Maria i Józef Brusińscy z Ochotnicy Dolnej,
Józefa i Józef Chlipałowie z Ochotnicy Dolnej,
Maria i Ludwik Chlipałowie z Ochotnicy Dolnej,
Józefa i Franciszek Jurczakowie z Tylmanowej,
Aniela i Jan Jurkowscy z Ochotnicy Dolnej,
Józefa i Józef Królczykowie z Ochotnicy Dolnej,
Teresa i Jan Polczykowie z Ochotnicy Dolnej,
Zofia i Kazimierz Rusnarczykowie z Ochotnicy Dolnej,
Maria i Franciszek Udzielowie z Tylmanowej.
Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: 
Julia i Tomasz Noworolnikowie z Tylmanowej,
Maria i Jan Kamińscy z Tylmanowej,
Helena i Józef Żabińscy z Ochotnicy Dolnej.
 
Były gratulacje, życzenia pomyślności i następnych Jubileuszy. Następnie wzniesiono uroczysty toast, odśpiewano Jubilatom 100 lat, po czym wszyscy skosztowali tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.
 
Dodatkowo klimat tej uroczystości uświetnił występ artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z zespołu „Nucicki” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, który wszystkim gościom bardzo się podobał.
Zacnym Jubilatom z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.   
 
EP
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Op.JD
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 06.2018
  • 22 06.2018
  • 23 06.2018
  • 24 06.2018
  • 24 06.2018
  • 26 06.2018
  • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas