aktualności

Zaproszenie na II Festiwal Wolna Republika Ochotnicka

10.08.2017

Ochotnica Dolna Centrum będzie miejscem niezwykłego w skali kraju folkowego festiwalu czterech kultur: góralskiej, bałkańskiej, żydowskiej i romskiej.

"Zabierzemy Was w muzyczną podróż przez dzieje Ochotnicy i Tylmanowej, prezentując kulturę i historię wszystkich grup etnicznych, które w różnych okresach zamieszkiwały te tereny, tworząc niepowtarzalny klimat naszych małych ojczyzn" - zapowiadają organizatorzy. 

Oprócz lokalnych kapel, na sobotnim festiwalu wystąpią także zespoły folkowe z całej Polski, w tym dwie gwiazdy programów talent show: Bum Bum Orkestar (Mam Talent) i El Saffron (Must Be The Music. Tylko Muzyka ). 

PROGRAM IMPREZY: 
13:00 Msza Święta inaugurująca festiwal 
14:00 Otwarcie festiwalu: Lokalne kapele góralskie 
15:00 TATRA GIPSY BAND (muzyka romska) 
16:00 KAPELA PO PIERONIE (folkowa muzyka góralska) 
17:00 TRYPTYK (muzyka Etno-folk Łuku Karpat) 
18:00 EL SAFFRON (muzyka żydowska) 
19:00 BUM BUM ORKESTAR (muzyka bałkańska) 
20:00 Zakończenie festiwalu 

* IMPREZA TOWARZYSZĄCA - SLOW FOOD REPUBLIC 
Na wszystkich amatorów dobrego jedzenia będzie czekał kiermasz produktów lokalnych. 
Będzie tam można posmakować lokalnej kuchni oraz kupić produkty tradycyjne i ekologiczne z terenu Ochotnicy i Tylmanowej. 
Nie zabraknie także przedstawicieli lokalnego rzemiosła 
** STREFA DLA DZIECI: 
Festiwal jest przyjazny rodzinom. Na terenie Festiwalu WRO będzie znajdować się strefa dla dzieci, a w niej m.in: 
- bungee 
- zjeżdżalnie 
- trampolina 
- dmuchany zamek 
*** DARMOWY TRANSPORT 
Na czas Festiwalu wszyscy goście będą mogli skorzystać z darmowego transportu na trasie Tylmanowa (Kłodne) – Tylmanowa (Rzeka) - Ochotnica Dolna - Ochotnica Górna - Ustrzyk. 
Busy w obie strony będą kursowały co ok. 20 min. 

Podczas Festiwalu, występy muzyczne będą przeplatane z narracją historyczną o naszych małych ojczyznach - Ochotnicy i Tylmanowej. W przerwach między występami będzie można wysłuchać ciekawych mini-wykładów na temat lokalnej historii. 

W ubiegłym roku, z racji 600-lecia Ochotnicy i 680-lecia Tylmanowej, w narracji skupiliśmy się na początkach naszej historii. W roku 2017 opowiemy więcej o wydarzeniach z okresu II Wojny Światowej. Upamiętnimy również wszystkie ofiary z terenu Ochotnicy i Tylmanowej. 

O godz. 13:00 w Kościele Parafialnym w Ochotnicy Dolnej zostanie odprawiona Msza Św. inaugurująca festiwal – w intencji ofiar II W.Ś. z terenu Ochotnicy i Tylmanowej, o pokój na świecie oraz za uczestników festiwalu. 

Podczas festiwalu zostaną zainaugurowane obchody 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego, organizowane pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera. W związku z powyższym krótkie upamiętnienie lokalnych ofiar Holokaustu i Krwawej Wigilii przewidziane jest na godz. 17:45 
Festiwal dofinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu “Ochotnica & Tylmanowa – Małe Ojczyzny – Wielkie Historie”. Projekt powyższy objął swoim patronatem Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Pan Prof. Dr Hab. Kazimierz Karolczak. 
Festiwal objął honorowym patronatem również Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan Krzysztof Faber, jako jedną z cyklu imprez w ramach Powiatowych Obchodów 75 Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego. 

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wolna Republika Ochotnicka, we współpracy z organizacjami partnerskimi i mieszkańcami Ochotnicy Górnej, Dolnej i Tylmanowej. 

Więcej informacji na: www.wolnarepublikaochotnicka.pl, facebook: https://www.facebook.com/WolnaRepublikaOchotnicka 

s/
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 06.2018
  • 22 06.2018
  • 23 06.2018
  • 24 06.2018
  • 24 06.2018
  • 26 06.2018
  • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas