aktualności

Pierwsze tegoroczne spotkanie z Letnią Filharmonią Aukso

15.08.2017

Szczawnica. Sobota 12 sierpnia była pierwszym dniem inaugurującym XVIII Letnią Filharmonię Aukso – Pieniny 2017.

Najpierw w Jazz Barze miłośnicy muzyki mieli możliwość spotkania z Zygmuntem Koniecznym – uznanym kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej, autorem ścieżek dźwiękowych  do ponad stu filmów fabularnych i telewizyjnych,  m.in. do „Jasminum”, „Pornografii”, „Historii kina w Popielawach”, „Ucieczki z kina Wolność” czy „Jańcia Wodnika”. Pan Zygmunt jest twórcą i autorytetem piosenki literackiej, nazywanym przewrotnie „wesołym kompozytorem smutnych piosenek”. Rozmowę z kompozytorem przeprowadziła Justyna Rekść-Raubo – dyrektor Festiwalu.
 
Natomiast wieczorem, po godzinie 20-tej w Foyer szczawnickiego Dworku Gościnnego odbył się koncert kameralny pt. „Filmowo i nie tylko”, w którym wystąpili kameraliści orkiestry Aukso pod dyrekcją Marka Mosia. Koncert inspirowany był twórczością Zygmunta Koniecznego, wybitnego gościa tegorocznej Letniej Filharmonii. Jego wyrafinowana i bezkompromisowa muzyka w wykonaniu Aukso urzekła zebranych w Foyer słuchaczy, którzy nagrodzili kompozytora i muzyków gromkimi brawami.
 
AUKSO -  Orkiestra Kameralna Miasta Tychy to jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. W Polsce jest niekwestionowanym liderem tego rodzaju zespołów. AUKSO powołane zostało przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą. Od początku miało być obszarem dla artystycznych poszukiwań, twórczego rozwoju oraz wspólnego kreowania sztuki muzycznej najwyższej jakości. 


Od 2000 roku na Podlasiu, a od trzech lat także w Pieninach odbywa się „Letnia Filharmonia AUKSO”. W wyjątkowej atmosferze dwóch tak odległych, ale jakże piękniejszych zakątków Polski organizowane są koncerty, które przyciągają melomanów z całego kraju, ale i z zagranicy.
 
JD
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 25 05.2018
  • 26 05.2018
  • 30 05.2018
  • 02 06.2018
  • 02 06.2018
  • 03 06.2018
  • 03 06.2018
  • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas