aktualności

HOP HOP rośnie mały GOPR

21.08.2017

Od połowy lipca trwają warsztaty pod nazwą „HOP HOP rośnie mały GOPR” górska aktywność dla najmłodszych organizowane przez Stowarzyszenie „Aktywne i niezależne”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do aktywności ruchowej dzieci i ich rodziców, rozbudzanie dziecięcych zainteresowań i pasji a także spędzanie wspólnego czasu z rodzicami

. Zajęcia polegają na prowadzeniu ćwiczeń udoskonalających technikę wspinania, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji, pokonywanie ograniczeń fizycznych i psychicznych, rozwijanie umiejętności myślenia, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów, nauka efektywnego działania w zespole, przełamywanie nieśmiałości i otwarcie na nowe doświadczenia i wyzwania, zdobycie wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznane się z pracą i wyzwaniami jakie niesie ze sobą przynależność do GOPR-u.
 
W zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie uczestniczą ratownicy GOPR z Krościenka nad Dunajcem, którzy swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami pokazują dzieciom i rodzicom jak należy korzystać ze sprzętów, które są w posiadaniu GOPR, co należy zabrać ze sobą na akcję ratunkową, jak wygląda przeprowadzenie takiej akcji ratunkowej oraz przede wszystkim jak należy udzielić pierwszej pomocy i ewentualnie z jakich sprzętów skorzystać podczas jej udzielania.
Ratownicy oprócz opowieści na temat swojej działalności górskiej opowiadali uczestnikom warsztatów o swoich pasjach jakimi jest przede wszystkim wspinaczka górska. Właśnie dlatego kolejnym punktem warsztatów są zajęcia ze wspinaczki górskiej na górze Wdżar w Kluszkowcach.

To dopiero połowa zajęć w ramach projektu „Hop Hop rośnie mały GOPR” górska aktywność dla najmłodszych. Chętnych na udział w warsztatach zapraszamy do kontaktu z nami drogą mailową: k.kubik90@gmail.com.


Katarzyna Mierzyńska Kubik
op.JD
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 25 05.2018
  • 26 05.2018
  • 30 05.2018
  • 02 06.2018
  • 02 06.2018
  • 03 06.2018
  • 03 06.2018
  • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas