aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04.09.2017

W tym roku wakacje był dłuższe niż zazwyczaj. Uczniowie rozpoczęli rok szkolny dopiero w poniedziałek 4 września. Młodzież ze Szczawnicy i Krościenka przygodę ze szkołą rozpoczęła od uczestnictwa w mszy świętej. Następnie uczniowie spotkali ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami.

Ten rok będzie wyjątkowy  ze względu na wprowadzaną w szkołach reformę edukacji. Trwa  wygaszanie gimnazjów, a 13-latkowie uczęszczają do siódmej klasy szkoły podstawowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy (dawnym gimnazjum) naukę rozpoczęła klasa pierwsza podstawówki, czwarta oraz siódma. Sale lekcyjne zostały wcześnie odpowiednio przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów.
 
W Krościenku licealiści z Liceum im. Stefana Żeromskiego uczestniczyli w inauguracyjnej mszy św. Następnie przeszli do budynku szkoły, gdzie przywitał ich dyrektor Robert Dębski, który przedstawił nauczycieli pracujących w szkole oraz pogratulował wakacyjnych sukcesów uczniom – Uli Wąchale (pierwsze miejsce w zawodach cross country) oraz Jarkowi Zaziąble (reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie górskim w Bratysławie).
Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami. Ten dzień był wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury Liceum.
 
Uczniowie z szczawnickiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Tischnera oraz licealiści z Krościenka wraz z pocztami sztandarowymi udali się na cmentarz parafialny, aby oddać hołd żołnierzom, którzy walczyli na terenie Pienin. Przy pomniku została złożona wiązanka oraz zapalono znicze.
 
Weronika Błażusiak
Fot. fb szkoły
 
komentarze