aktualności

10 bramek pod Jarmutą

26.09.2017

W tym sezonie Jarmuta Kolex Szczawnica idzie jak burza - po 7 kolejce mają 19 punktów. Tym razem piłkarze z uzdrowiska rozgromili na własnym boisku drużynę Płomień Limanowa 8:2

Pierwsza połowa zupełnie nie układała się rozkojarzonej Jarmucie. Zwrot akcji w postaci czerwonej kartki dla gości zmienił obraz gry. Na dodatek celowniki odblokowali czołowi snajperzy i kolejny mecz graczy ze Szczawnicy kończy się hokejowym wynikiem na ich korzyść.

Już w pierwszej minucie spotkania Jarmuta mogła wyjść na prowadzenie. Sytuację na otwarcie wyniku miał bowiem Kuziel, jednak po jego strzale piłka stempluje poprzeczkę. Chwilę później z dystansu uderza Jasiurkowski – niestety niecelnie. Gospodarze atakowali raz za razem i nadziali się na dwie kontry, które okazały się zabójczo skuteczne. Tym sposobem po pól godzinie gry Jarmuta przegrywała sensacyjnie 0:2! Losy spotkania odmieniły się w 38 minucie, kiedy to brutalnie od tyłu w nogi zaatakowany w polu karnym został Mrówka. Obrońca gości wyleciał z boiska, a Jarmuta stanęła przed szansą zdobycia kontaktowego gola z jedenastki. Popularne „wapno” marnuje Kuziel, ale jeszcze przed przerwą pada bramka dla gospodarzy autorstwa Mrówki. Druga odsłona to już niepodzielne rządy Jarmuty. Wyrównującego gola po rzucie wolnym z 30 metrów strzela Bobak, dając sygnał swoim kolegom, że czas wykorzystać osłabienie rywala. W kolejnych minutach posypały się trafienia dla gospodarzy. Dwa rzuty rożne, dwie mocno bite piłki przez Augustyna i dwie główki kilera ze Szczawnicy – Mrówki. Przy takim rezultacie można było grać już spokojnie. Wprowadzeni na plac gry zawodnicy wnieśli sporo świeżości przyczyniając się do podwyższenia rezultatu. Worek z bramkami zamknął się na trafieniu numer osiem. Tym sposobem Jarmuta gromi kolejną drużynę i wskakuje na fotel lidera.

Jarmuta Szczawnica – Płomień Limanowa 8:2 (1:2)
Bramki dla Jarmuty: Mrówka (Ojrzanowski) 43, Bobak 51 z wolnego, Mrówka (Augustyn) 55 głową po rożnym, Mrówka (Augustyn) 62 głową po rożnym, Tumidaj (Bobak) 70, Kuziel (Piszczek) 73, Kuziel (Tumidaj) 76, Mrówka 77
Jarmuta: Olchawa – Kozielec, Ojrzanowski, Dyląg, Bobak, Jasiurkowski (55 Tumidaj), Mlak (65 Ciesielka), Kuziel, Augustyn (69 Piszczek), J. Pietrzak( 75 Wiercioch), Mrówka (80 Janc)
Płomień: Ł. Koza- Smoleń, Majcher, Plata, Hałapa (75 Dudka), Sz. Koza, Dudek, Musiał (44 Piórkowski), Jańczy (70 Wojtas), Golonka, Michalik (48 Kęska)