aktualności

Z ostatniej chwili: Marcin Stopka wygrywa we Wrocławiu

14.10.2017

Jaworczanin Marcin Stopka wygrał swoją walkę podczas 19. edycja gali Fight Exclusive Night.

Sobotnia walka tego turnieju, która nosiła nazwę „Bitwa o Wrocław” odbyła się we wrocławskiej hali sportowej Orbita.
Marcin walczył w kategorii K-1 do 70 kg. Jego przeciwnikiem był Krzysztof Kottas. Obaj panowie na wczorajszym oficjalnym ważeniu mieli bardzo podobną wagę - odpowiednio 70 i 69,9 kg. Marcin Stopka wygrał na punkty jednogłośnie, 3:0.

- Kontrolowałem walkę od początku. Mogłem ją skończyć przed czasem, ale nie chciałem szaleć, bo krótko się do niej przygotowywałem, a za dwa tygodnie czeka mnie kolejna walka. Dziękuję trenerowi, ekipie Fight House Nowy Sącz oraz sponsorom: Solar Spa Hotel Pienińska Uzdrowiskowa Klinika Rehabilitacji i Leczenia Bólu i firmie budowlanej Hebda - mówił po walce pan Marcin.

Pochodzący z Jaworek Marcin Stopka trenuje w klubie Fight House Nowy Sącz. Formę i umiejętności szlifuje u znakomitego zawodnika i trenera Rafała Dudka, który swoim podopiecznym przekazuje wiedzę zdobytą m.in. w słynnym holenderskim klubie Mike’s Gym. Jaworczanin zaliczany jest do największych talentów swojego pokolenia, czego potwierdzeniem są m.in. dwa złote medale zdobyte w ubiegłym roku na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 oraz brązowy medal wywalczony na Pucharze Polski K-1 w 2014 roku”. Ponadto Stopka w przeszłości sprawił niemałą sensację, pokonując na międzynarodowej gali FBF w Krynicy zawodowego mistrza świata Sandora Gronai z Węgier. W zeszłym roku w jesieni na gali Celtic Galdiator zwyciężył z Australijczykiem Lukiem Bamptonem. Również w zeszłym roku Stopka debiutował na FEN-ie.

Panu Marcinowi gratulujemy!

Joanna Dziubińska
fot. Fight House Nowy Sącz 

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2018
reklama
dołącz do nas