aktualności

Flisacy na Wigilii Narodów

19.12.2017

Mimo, iż kolejny sezon turystyczny za nami, flisacy nie próżnują. Jeżdżą po Polsce i rozsławiają Pieniny nawet w najdalszych miejscach w kraju. 10 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu (woj. podlaskie) odbyła się „Wigilia Narodów Gośćmi honorowymi imprezy była grupa Flisaków Pienińskich. Koncert poprowadził Jan Sienkiewicz – prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich oraz Stanisław Migdał – flisak z wieloletnim stażem.

Panowie zaprezentowali pieśni regionalne, hymn flisaków, jak też znane nam wszystkim kolędy. Były też żarty, opowieści, zagadki z upominkami, a w powietrzu czuć było zapach wypiekanego ciasta, tzw. flisackiej rury, którą piekł Stanisław Chmiel.

Po koncercie Burmistrz Goniądza – Mariusz Ramotowski wraz z Dyrektorem GOK – Katarzyną Nowicką i ks. Proboszczem – Grzegorzem Pigiel złożyli wszystkim przybyłym gościom świąteczne życzenia oraz zaprosili do wspólnego dzielenia się opłatkiem.
Podczas „Wigilii Narodów” został również rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”, a uczniowie przedstawili Bożonarodzeniowe Jasełka.
 
W czwartek pienińscy flisacy, jak co roku, jadą do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, aby chorym dzieciom przywieść dobrą nowinę i górę prezentów.
 
JD
Źródło: UM Goniądz
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 13 12.2018
  • 31 12.2018
  • 31 12.2018
  • 09 02.2019
reklama
dołącz do nas