aktualności

Mieszkańcy ul. Św. Krzyża w Szczawnicy mają dość

12.02.2018

Mieszkańcom 9 domów przy ul. Świętego Krzyża w Szczawnicy tzw. Węglarzyska puściły nerwy. Postanowili walczyć o swoje prawa. Dość już mają tego, że ich droga nie jest odśnieżana oraz że nie odbiera się od nich śmieci, które muszą dowozić do drogi głównej. Sami muszą łatać dziury na drodze, które niestety podczas deszczów są na nowo wypłukiwane.

Bardzo utrudniony jest przejazd służb ratunkowych - w 2009 roku z uwagi na oblodzenie drogi karetka nie mogła dojechać do pacjentki z rozrusznikiem serca. Podobnie było podczas pożaru, który wybuchł w 2016 roku, kiedy ten sam problem miały wozy strażackie. 
Mimo, że droga znajduje się w strefie A uzdrowiska, nigdy nie była utwardzona, nie ma też zrobionego odwodnienia, co powoduje, że podczas opadów zmienia się ona w rwący potok, a w czasie mrozów robi się na niej lodowisko. Droga nie ma też oświetlenia.

Mieszkańcy wiele lat pisali pisma do Urzędu Miasta i Gminy z prośbą o zajęcie się sprawą, jednak jak na razie bezskutecznie. Owszem, władze miasta obiecały, że do końca 2016 będą uregulowane wszystkie sprawy własnościowe i geodezyjne, a wtedy droga zostanie wyremontowana. Niestety do tej pory nic się nie dzieje. Dlatego mieszkańcy mówią, że mają już dość - nie chcą słuchać więcej wymówek, ale żądają wymiernych działań. Wystosowali oni oficjalne pismo do burmistrza Grzegorza Niezgody, w którym żądają konkretnych deklaracji, kiedy droga zostanie wyremontowana.

 

Władze miasta odpierają jednak zarzuty – Problem bocznej drogi ulicy Św. Krzyża jest nam znany. Sedno sprawy tkwi w tym, że miasto nie jest właścicielem części tej drogi, a przez to nie może przeprowadzać na niej niezbędnych prac remontowych. Najpierw należy przeprowadzić wszystkie sprawy związane z własnością terenu. Wszelkie dokumenty zostały złożone u wojewody – teraz czekamy na jego decyzję i ewentualne odwołania właścicieli terenu pod drogą - mówi wiceburmistrz Szczawnicy Tomasz Moskalik. Deklaruje on, że gdy tylko droga będzie własnością miasta, zostaną przeprowadzone niezbędne prace remontowe, zwłaszcza te związane z odwodnieniem i poprawą nawierzchni.

JD

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 13 12.2018
  • 31 12.2018
  • 31 12.2018
  • 09 02.2019
reklama
dołącz do nas