aktualności

Gaz coraz bliżej Pienin

16.02.2018

Projekt „ Gazyfikacja Szczawnicy i gmin ościennych z doprowadzeniem od strony Słopnic” znajduje się na etapie ogłaszania przetargu na roboty budowlane. Projekt obejmuje sześć gmin z trzech powiatów w województwie małopolskim, mianowicie należą do nich: Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Krościenko nad Dunajcem, Gmina Ochotnica Dolna, Gmina Łącko, Gmina Kamienica oraz Gmina Słopnice. Harmonogram prac został podzielony na trzy etapy.

W pierwszym etapie PSG rozpocznie budowę gazociągu wysokiego ciśnienia Słopnice – Zbludza wraz z dwoma stacjami redukcyjno-pomiarowymi na łącznym odcinku 13,5 km. 
Etap drugi obejmuje budowę gazociągu średniego ciśnienia do granicy miasta Szczawnica o długości około 30,1 km oraz budowę sieci rozdzielczej wraz z przyłączami o długości około 17,1 km w Szczawnicy, co daje całkowitą długość sieci gazowej – 47,2 km. Etap trzeci i zarazem ostatni obejmuje budowę sieci rozdzielczych w powiecie nowosądeckim dla Gminy Łącko oraz powiecie nowotarskim dla Gminy Ochotnica i Krościenko n/D o łącznej długości około 8,6 km, a także budowę pojedynczych odcinków sieci gazowej w miejscowościach: Zbludza, Kamienica i Zabrzeż o długości około 3,7 km. Ten kolosalny zakres inwestycji, a co za tym idzie realizacja projektu jest możliwa tylko za sprawą dofinansowania z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wnioski o dofinansowanie Polska Spółka Gazownictwa złożyła za pośrednictwem Instytutu Nafty i Gazu, po czym projekt pozytywnie przeszedł ocenę formalną, merytoryczną I i II stopnia, w związku z czym decydująca umowa o dofinansowanie podpisana została 30 czerwca ub.
Jeżeli chodzi o szczegóły związane z przyłączeniem się w przyszłości do sieci, można kontaktować się z Gazownią w Limanowej ( tel. 183379225.). Szczegółowe informacje kontaktowe znajdują się również na www.psgaz.pl ( formularz kontaktowy).

FB Grzegorz Niezgoda
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 03.2019
reklama
dołącz do nas