aktualności

Nieudany start Polaczyka, brąz Majerczaka

20.05.2018

Aleksandra Stach (C-1), Klaudia Zwolińska (K-1), Kacper Sztuba (C-1) i Dariusz Popiela (K-1) wywalczyli w Krakowie złote medale mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Dla Popieli to siódmy tytuł w karierze.

Nieudany występ zanotował natomiast Mateusz Polaczyk, który przed tygodniem wygrał prestiżowe zawody Tatra Slalom w Liptowskim Mikulaszu. W Krakowie musiał zadowolić się dopiero dziewiątą lokatą. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Maciej Okręglak, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Majerczak.

Do niespodzianki doszło także C1 mężczyzn. Faworyt Grzegorz Hedwig, który również ostatnio triumfował w zawodach Tatra Slalom, zajął trzecie miejsce przegrywając z Przemysławem Plewą i Sztubą.

Zawody na torze Kolna były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które odbędą się od 1 do 3 czerwca w Pradze.