aktualności

Kolejna wygrana Jarmuty

18.09.2018

Po zeszłotygodniowym remisie Jarmuta znów wróciła do formu. Piłkarze z pienińskiego uzdrowiska zdobyli kolejne 3 punkty grając na własnym boisku z WIerchami Rabka Zdrój.

Pierwsza część spotkania zaczęła się niesamowicie widowiskowo. Obie ekipy trafiały do siatki już w początkowych 10 minutach meczu. Najwięcej zagrożenia po stronie gospodarzy sprawiały dalekie piłki posyłane przez Czubiaka. Rabczanie starali się konstruować akcje od defensywy, jednak szczawniczanie niwelowali ich zapędy i rozbijali kolejne akcje sunące na ich bramkę. Szczególnie wyraźną przewagę w posiadaniu piłki goście zyskali w drugiej odsłonie, dłuższymi momentami zamykając gospodarzy na ich połowie. Koncentracja, cierpliwość, dobre ustawienie w obronie Jarmuty powodowały, że Wierchy biły głową w mur.

Momenty były:
3 – GOL 1:0! Zagranie ręką gracza Wierchów w okolicach linii środkowej i rzut wolny dla Jarmuty. Czubiak posyła długą piłkę na piąty metr, a akcję zamyka Ojrzanowski.
7 – GOL 1:1! Olchawa łapie piłkę zagraną od swojego kolegi i sędzia dyktuje rzut wolny pośredni w obrębie 16 metra. Masłowski podaje krótko, Ciećko mocnym płaskim strzałem po dalszym rogu doprowadza do wyrównania.
22 – Kolejna perfekcyjnie dorzucona piłka z połowy boiska przez Czubiaka. Niepilnowany Urban nieczysto trafił głową i jego strzał minął światło bramki.
28 – Błąd gospodarzy prawie wykorzystał Caetano da Silva. Czujne wyjście Olchawy na dwudziesty metr zażegnało niebezpieczeństwo.
30 – Dośrodkowanie z prawej flanki ląduje na głowie Caetano da Silvy. Piłka po interwencji obrońcy przelatuje tuż przy prawym słupku.
42 – GOL 2:1! Czubiak ustawił piłkę na 20 metrze po faulu na Pietrzaku. Bomba blisko prawego słupka nie dała żadnych szans Gogoli.
50 – Kościelniak zdecydował się na strzał zza szesnastki. Olchawa przerzuca piłkę nad poprzeczką.
78 – Chodźko stanął przed świetną okazją na gola. Niepilnowany na linii pola karnego oddaje strzał nad górnym prętem bramki.
84 – Bobak soczyście uderza z wolnego. Nikt nie przeciął lotu piłki z ponad 30 metrów, ale Gogola pewnie wyłapuje tą próbę.
87 – Ciećko huknął z dystansu, futbolówka mija lewy słupek.
88 – Pietrzak potężnie uderzył z ostrego kąta, Gogola z trudem paruje ten strzał.

Jarmuta Szczawnica – Wierchy Rabka – Zdrój 2:1 (2:1)
1:0 Ojrzanowski (Czubiak) 3 po wolnym
1:1 Ciećko (Masłowski) 7 po wolnym
2:1 Czubiak 42 z wolnego
Jarmuta: Olchawa – Ojrzanowski, M. Bobak, Czubiak, Kozielec, Kuziel, J. Pietrzak, Mlak, Gpłdyn, Zieliński (89 Ciesielka), Urban (80 Jasiurkowski)
Wierchy: Gogola – Czarnota, Olszanicki Zdun, Kościelniak, Masłowski, Ciećko, Lupa, Jurzec, Chodźko, Caetano da Silva (74 Czyszczoń)