aktualności

Brązowy medal dla krościeńskiego gimnazjalisty Zygmunta Soliwody w Otwartych Mistrzostwach Podkarpackiego Związku Szachowego w W

10.08.2011

 W dniu 4 sierpnia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielopolu. Skrzyńskim odbył się otwarty turniej szachowy.

Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim – dyrektor Marcin Świerad i Kierownik Filii Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Nawsiu – Robert Kolebuk

Cele turnieju:  promocja Gminy Wielopole Skrzyńskie, kulturalne spędzanie wolnego czasu przez młodzież w okresie wakacyjnym, podnoszenie umiejętności szachowych, konfrontacja przy szachownicach z zawodnikami szkolącymi się w różnych ośrodkach kultury, klubach itp.

System rozgrywek: VII rund, tempo gry 15 minut na partię dla zawodnika, system szwajcarski.
T

urniej sędziował arbiter FIDE Marian Bysiewicz.

Przy szachownicach zasiadła czołówka podkarpackich szachistów,reprezentująca sekcje szachowe działające w wielu klubach i domach kultury. Wśród zawodników tradycyjnie nie zabrakło alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. O randze i prestiżu turnieju niechaj świadczy fakt, że zwycięzca klasyfikacji generalnej Miłosz Szpar jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych.

Na tle znacznie wyżej klasyfikowanych zawodników bardzo dobrze spisali się krościeńscy szachiści, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku: Damien Zygar, Dawid Zygar, Zygmunt Soliwoda i uczeń Szkoły Podstawowej w Krościenku Michał Soliwoda.

Krościeńscy szachiści, chociaż są amatorami, dzielnie stawiali czoła zawodowcom i walczyli zacięcie o każdy punkt.
Wśród krościeńczan najlepszy wynik uzyskał Zygmunt Soliwoda, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji juniorów do lat 18.

Wyniki w kategorii juniorów do lat 18:

1 miejsce- Rafał Mytych- TG Sokół Ropczyce- kat II
2 miejsce- Krzysztof Skiba- TG Sokół Ropczyce- kat II
3 miejsce- Zygmunt Soliwoda- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku-
kat III

Organizatorzy zapewnili poczęstunek. Turniej był zorganizowany bez tzw. wpisowego. Organizatorzy szczególnie zwrócili na to uwagę, że nie można obciążać kosztami zawodników za to, że zdecydowali się wziąć udział w turnieju i spędzić pożytecznie wolny czas w wakacje.

Zdzisław Soliwoda
Więcej na temat: Szachy Zdzisław Soliwoda turniej
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 28 09.2018
  • 11 10.2018
  • 13 10.2018
  • 14 10.2018
reklama
dołącz do nas