aktualności
Wydział komunikacji w Krościenku
01.10.2025
W środę 1 października w Urzędzie Gminy Krościenko nad Dunajcem nastąpiło uroczyste otwarcie filii Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Z urzędu będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy Krościenka jak i okolicznych gmin.
– Cieszę się, że udało się ten pomysł zrealizować. Dziękuję wójtowi Stanisławowi Tkaczykowi za entuzjastyczną reakcję, a także przewodniczącemu i radnym za wsparcie. Dzięki współpracy możemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – podkreślał starosta Tomasz Hamerski.
– Mamy pierwszą filię nowotarskiego starostwa. To ogromne ułatwienie dla mieszkańców naszej gminy oraz sąsiednich miejscowości. Jestem przekonany, że nowa placówka przyczyni się do sprawniejszej obsługi spraw komunikacyjnych i transportowych – zaznaczył wójt Stanisław Tkaczyk.
W trakcie uroczystości wielokrotnie zwracano uwagę na znaczenie inwestycji oraz wysiłek włożony w rewitalizację budynku, który obecnie pełni funkcję nowoczesnego obiektu administracyjnego.
– Nowy budynek nabiera życia dzięki takim inicjatywom, jak ta. To efekt dobrej współpracy między samorządami – mówił przewodniczący Rady Gminy, Franciszek Plewa.
Poseł Anna Paluch dodała: – Urząd powinien być jak najbliżej obywatela. Usługi publiczne muszą być świadczone sprawnie i kompetentnie. Gratuluję tej inicjatywy – to bardzo ważny krok w stronę mieszkańców.
– Mieszkańcy naszego regionu mają teraz zdecydowanie bliżej do urzędu. Gratuluję i dziękuję za owocną współpracę władzom powiatu i gminy – podkreślił senator Jan Hamerski.
Na zakończenie wójt Stanisław Tkaczyk podziękował wszystkim gościom za obecność i zachęcił mieszkańców do korzystania z usług nowo otwartej filii
jd/UG
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
- Do sprzedania RATRAK BISON X PARK
- Narty Atomic
- Kask narciarki Salomon
- Narty SALOMON ENDURO 84
- Kupie narty skiturowe
już wkróce
-
11 11.2025
-
11 11.2025
-
11 11.2025
-
11 11.2025
-
13 11.2025
-
13 11.2025
-
26 11.2025
-
28 11.2025
-
14 12.2025
reklama
dołącz do nas















