aktualności

Młodzież z regionu przygotowuje się do Europejskiego Tygodnia Młodzieży

18.04.2026

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy–Jabłonce rozpoczęła przygotowania do udziału w inicjatywach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. To wydarzenie, które łączy aktywność fizyczną, zaangażowanie społeczne oraz współpracę na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z założeniami X Biegu Erasmusa+ 2026. Specjalistka ds. projektów międzynarodowych przedstawiła możliwości, jakie daje program Erasmus+, podkreślając, że to nie tylko wyjazdy i projekty edukacyjne, ale również wspólne działania, integracja i aktywność sportowa. Inicjatywy w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży mają być przestrzenią do budowania relacji i rozwijania kompetencji młodych ludzi.

W spotkaniu wziął udział także przedstawiciel wydarzenia Pieniny Ultra-Trail, który przybliżył jego charakter oraz zachęcał młodzież do włączenia się w działania organizacyjne i wolontariackie. Była to okazja do pierwszych rozmów o współpracy i wspólnych projektach, które mogą połączyć wymiar lokalny z europejskim.

Jak podkreślają organizatorzy, zainteresowanie młodzieży było bardzo duże. To dopiero początek przygotowań, które mają na celu nie tylko aktywizację młodych ludzi, ale również budowanie trwałych relacji z partnerami i rozwijanie inicjatyw społecznych.

Przed uczestnikami kolejne etapy pracy i przygotowań, które w najbliższych miesiącach zaowocują konkretnymi działaniami w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

mt. prasowe
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 07.2026
  • 01 08.2026
  • 02 08.2026
  • 31 12.2026
  • 31 12.2026
reklama
dołącz do nas