aktualności

Grażyna Łobaszewska z Muzycznej Owczarni

20.03.2010

 „Czas nas uczy pogody” „Prowincja jest piękna”, czy do słów Jana Wołka „Zakład dla normalnych” jak i wykonania kultowych utworów Czesława Niemena rozgrzały do „białości” licznie zgromadzoną publiczność w Muzycznej Owczarni w Szczawnicy – Jaworki podczas koncertu Grażyny Łobaszewskiej 13 marca 2010 r.

- Artystka o wspaniałym głosie, skromna, nie zabiegająca o medialną sławę a jednocześnie jest niedoścignionym wzorem dla rzeszy młodych, marzących o karierze, wokalistek jak również wokalistów, którym ona sama bardzo chętnie pomaga – w ten sposób o Grażynie Łobaszewskiej powiedział Wietek Kołodziejski, właściciel „Muzycznej Owczarni”. 

Głos Łobaszewskiej przez wielu muzycznych krytyków porównywany jest do największych światowych sław, takich jak: Areta Franklin czy Billie Holliday, a w koncercie Grażyna Łobaszewska wystąpiła wspólnie z zespołem „Ajagore” w składzie Sławomir Kornas – bas, śpiew; Michał Szczeblewski – perkusja; Maciej Kortas – gitara.

A specjalnym gościem artystki był Krzysztof „Puma” Piasecki znakomity gitarzysta sceny bluesowej Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego.

Krzysztof Ścierański, kompozytor i znany basita o Łobaszewskiej mówi, że jest to „najczarniejsza z białych kobiet” i nie ma w tym nic z przesady, bo sposób w jaki śpiewa, zwłaszcza charyzma i dynamika jej głosu dają podstawy do takiego twierdzenia.

Na pewno G. Łobaszewska jest jedną z najbardziej stabilnych gwiazd jasno świecących na firmamencie polskiej muzyki rozrywkowej. 

O interpretacji przez Grażynę Łobaszewską utworów Czesława Niemena można powiedzieć tylko jedno – są tak bardzo bliskie kultowym wykonaniom samego Czesława Niemena, że słuchając ich ma się wrażenie, jakby duch Niemena z niebios podpowiada Grażynie Łobaszewskiej ich interpretacje.

Janusz Chęciński
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 15 04.2024
  • 20 04.2024
  • 29 04.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas