aktualności

Wiktoria Pugacz w Klasycznej

12.05.2011

„W kolorze sepii” lub „Malowane sangwiną” – tak można by zatytułować wystawę Wiktorii Pugacz, otwartą w minioną sobotę w galerii SAP „Klasyczna” przy ZSZiP w Krościenku n. D.

Pochodząca z Ukrainy artystka, od dziesięciu lat mieszka w Niedzicy i aktywnie uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach Stowarzyszenia Artystów Pienińskich od momentu jego powstania. Gruntownie wykształcona plastycznie, zachwyca możliwościami swego artystycznego wyrazu. W pracach ceramicznych propaguje huculskie motywy swoich rodzinnych stron, w pisanych przez siebie ikonach stara się przestrzegać klasycznych kanonów tej sztuki, nie obce jest jej także malarstwo olejne, akwarela, pastel czy rysunek, w których potrafi oddać każdy temat – portret, architekturę, pejzaż, kwiaty.

Pierwsza, indywidualna, pienińska wystawa Wiktorii Pugacz, obejmuje cykl rysunków wykonanych sangwiną, przedstawiających przede wszystkim górskie klimaty Pienin i Tatr, gdyż jak wspominała na wernisażu sama artystka, urodziła się i wychowała w podobnych górach i te tematy są jej szczególnie bliskie. Są również kwiaty i dwa portrety papieskie.

Wystawa potrwa do pierwszych dni czerwca i dedykowana jest przede wszystkim miłośnikom monochromatycznej pasteli, w której dominuje światło i walor.

Janusz Tybur
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas