aktualności

Szczawnickie Spotkanie Noworoczne

09.02.2013

SZCZAWNICA. Z inicjatywy burmistrza Grzegorza Niezgody, po raz kolejny odbyło się Spotkanie Noworoczne podsumowujące ubiegły rok. Punktem kulminacyjnym programu było wręczenie przez burmistrza statuetki "Perła Pienin" - osobom zasłużonym dla miasta.

Na tę okazję przybyło szerokie grono zaproszonych przez burmistrza gości, wśród których znaleźli się księża proboszczowie ze szczawnickich parafii, wójt Gminy Łącko, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, Powiatowego Zarządu Dróg, Nadleśnictwa Krościenko, przewodniczący Rady Miejskiej i radni, dyrektorzy banków, spółdzielni mieszkaniowej, prywatni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Po powitaniu zebranych przez burmistrza, wystąpił szczawnicki młodzieżowy zespół „Eternal”, który wprowadził zgromadzonych w dobry nastrój. W kolejnej części programu Grzegorz Niezgoda, pełniąc funkcję gospodarza wieczoru, podziękował wszystkim obecnym za okazywaną miastu pomoc i współpracę. W swoim wystąpieniu podsumował rok 2012, w którym zaznaczył ważne dla Szczawnicy i jej mieszkańców wydarzenia. Wśród nich znalazło się m. in. jubileusz 50. lecia nadania praw miejskich, pierwsza w historii powojennej Szczawnicy wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego. Burmistrz Niezgoda wspomniał również o inicjatywach kulturalnych, które wiązały się z jubileuszem 50-lecia nadania praw miejskich: konkursach wiedzy o Szczawnicy, turnieju samorządowym z udziałem samorządowców z sąsiednich gmin, czy też o przeprowadzonych pierwszy raz w Szczawnicy wyborach Miss Pienin. Zaznaczył, że kalendarz imprez kulturalnych był bardzo rozbudowany. W jego wypowiedzi nie zabrakło wzmianki o ciekawie rozwijających się dniach przyjaźni polsko- węgierskiej, w które w tym roku prawdopodobnie zaangażuje się ambasador Węgier w Polsce, czy marszałek województwa małopolskiego. Dni te - jak sam powiedział - może pozwolą nam kandydować do miana miasta kojarzonego z kultywowaniem przyjaźni z Węgrami w szerszym niż dotychczas wymiarze”.

Burmistrz wspomniał o obchodzonym w zeszłym roku 110-leciu istnienia Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego i 50-leciu wystawiania przez zespół sztuki „Wesele Góralskie”, które zostało uhonorowane szeregiem nagród, z czego należy wymienić Złotą Różdżkę oraz wyróżnienie Medalem Starosty Powiatu Nowotarskiego. Burmistrz przedstawił rok 2012 jako rok dużych inwestycji na terenie miasta. Zrealizowano dwa duże wnioski dotyczące rewitalizacji Parku Dolnego oraz Rewitalizacji Placu Dietla i ulicy Zdrojowej. Grzegorz Niezgoda zaznaczył jak ważnym elementem rozwoju w Szczawnicy była i jest współpraca ze Starostą Powiatu Nowotarskiego, gdyż wspólne inwestycje w ostatnich latach pozwoliły przebudować kilometry drogi powiatowej z Krościenka, poprzez centrum w kierunku budynku Urzędu. Kończąc swoje wystąpienie burmistrz Niezgoda powiedział: - Szanowni Państwo, dzisiaj dziękuję za 2012 rok, ale zarazem każdy z nas planuje kolejne inicjatywy. Chciałbym zaznaczyć, że wspieramy wszystkie przedsięwzięcia, które mogą być zrealizowane przy współudziale nas wszystkich i nim zaproszę do współpracy chciałbym za współpracę podziękować.

Punktem kulminacyjnym programu było wręczenie przez burmistrza statuetki „Perła Pienin" osobom zasłużonym dla miasta. Wśród uhonorowanych znaleźli się kierownik Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego Aniela Krupczyńska - za kultywowanie tradycji Pienin i przekazywani ich następnym pokoleniom; proboszcz Parafii Szlachtowa ks. Józef Włodarczyk - za odnowę byłej cerkwi Jaworkach w wraz z montażem ogrzewania ekologicznego w 2012r.; Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber - za wspólną realizację w latach 2009-2012 przebudowy drogi powiatowej na terenie Szczawnicy oraz Uzdrowisko Szczawnica za współpracę przy rewitalizacji Parku Dolnego i Placu Dietla.

Statuetkę otrzymał także Mateusz Polaczyk - za promocję Szczawnicy, jako kolebki kajakarstwa górskiego w Polsce, poprzez uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012r. oraz Imre Molnar - attache kulturalny Ambasady Węgier w Polsce - za współorganizację dni przyjaźni polsko - węgierskiej w Szczawnicy. Wyróżnieni nie mogli przybyć tego dnia na spotkanie; odbiorą swoje statuetki w najbliższym dogodnym dla nich terminie.

Spotkanie uświetnił program artystyczny w wykonaniu artysty z kabaretu „Młodych Panów”, po którym gospodarz zaprosił gości na poczęstunek przy lampce szampana.

Małgorzata Cebula, opr. s/
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas