aktualności

Rocznica uchwalenia konstytucji

03.05.2011

Jak co roku mieszkańcy Szczawnicy pod przewodnictwem władz Miasta i Gminy Szczawnica oraz organizacji samorządowych uczcili rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja na Przysłopie.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11 od odśpiewania hymnu narodowego przy pomniku poległych w czasie II wojny światowej partyzantów polskich. Następnie delegacjie władz miasta Szczawnica,Związku Podhalan, OSP Szczawnica, szkół z terenu gminy złożyły kwiaty pod obeliskiem. Banderia konna poprowadziła pochód przy góralskiej muzyce w asyście pocztów sztandarowych do kaplicy.

Przy kaplicy postawionej staraniem organizacji samorządowych w miejscu mordu jaki dokonał się na rodzinie Fijasów w czasie II wojny światowej wysłuchano prezentacji słowno-muzycznej z okazji święta przygotowanej przez Szkołę Podstawową im. H.Sienkiewicza w Szczawnicy. Prezes Związku Podhalan przywitał zebranych. Symbolicznie spalono makietę chaty góralskiej na pamiątkę tragicznych wydarzeń z minionych lat.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy uczestniczyli w mszy świętej prowadzonej przez ks. Prałata Andrzeja Liszkę. Z ogromną uwagą wysłuchano patrioryczno-religijnego Słowa Bożego. Po mszy kapelan Oddziału Szczawnickiego Związku Podhalan wygłosił przemówienie. Uroczystości zakończyła góralska muzyka

MOK Szczawnica
Więcej na temat: Przysłop 3 maja konstytucja
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas