aktualności

Nowo wybudowana część Urzędu Miasta i Gminy w Szczawnicy oficjalnie otwarta

23.04.2015

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie burmistrz Grzegorz Niezgoda, proboszcz szczawnickiej parafii ks. Tomasz Kudroń, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja, kierownik MOPS Lidia Misztal i wykonawca inwestycji Robert Szczepaniak. Ksiądz Kudroń uroczyście poświęcił każde z nowych pomieszczeń.

W nowo dobudowanej części szczawnickiego magistratu znalazło się miejsce dla siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i urzędowego archiwum. Na parterze znajduje się sala konferencyjna, w której odbywać się będą posiedzenia miejskich komisji oraz zwyczajne sesje Rady Miejskiej. Do budynku, prócz schodów, prowadzi podjazd przeznaczony dla wózków w tym poruszających się na nich osób niepełnosprawnych. W nowej siedzibie MOPS-u znalazł się też kącik, gdzie dziecko może się pobawić w czasie, gdy rodzic załatwia sprawy urzędowe.

Projekt przebudowy przygotowano w latach 2002-2004, kiedy burmistrzem Szczawnicy był Roman Trojnarski. Nowe władze zadecydowały o niewielkich zmianach w projekcie po to, by w budynku mógł funkcjonować MOPS. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,1 mln złotych z czego ponad 800 tys. Szczawnica pozyskała z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że wszelkie inwestycje związane z poprawą warunków pracy urzędników są trudno akceptowalne społecznie, dlatego na rozbudowę mogliśmy sobie pozwolić tylko otrzymując duże dofinansowanie. Budżet miasta nie ucierpiał zbytnio na tej inwestycji - stwierdził burmistrz Niezgoda.

- Cieszy mnie, że w końcu będziemy mogli obsługiwać naszych klientów w godziwych warunkach. W swojej historii szczawnicki MOPS miał już różne siedziby. Ostatnia lokalizacja była szczególnie trudna. Kilka pięter i wąska klatka schodowa były dla niektórych starszych czy niepełnosprawnych osób barierą nie do pokonania a przecież mamy służyć m.in. tym ludziom. Mam nadzieję, że teraz nasi klienci będą postrzegać siedzibę MOPS-u jako miejsce przyjazne. Dziękuję wychowankom z „Perły” i dzieciom z „Jedynki” za dostarczenie kolorowych prac plastycznych, które ożywiły ściany tych pomieszczeń - mówiła Lidia Misztal. Na ręce kierowniczki MOPS-u delegacja z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy przekazała ręcznie wykonane przez podopiecznych pomoce biurowe, ołówki i przyborniki.

Nawiązując do tego, o czym mówił burmistrz Niezgoda, Bogusław Waksmundzki powiedział: - Dopiero niedawno samorządy odważyły się na to, by rozbudowywać i unowocześniać wnętrza urzędów. Niedoścignionym wzorem był do tej pory budynek urzędu w Maniowach, ale on powstawał w innej sytuacji. Okazuje się jednak, że poprawa warunków pracy urzędników wpływa korzystnie na jakość obsługi petentów. Wiem, jak trudne jest przenoszenie biur do innej siedziby czy pomieszczenia. Jako starostwo sami się z tym zetknęliśmy, jednak teraz pracuje się dużo łatwiej.

Uroczystość poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica. Całość uświetnił występ grupy wokalnej z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina Filia w Szczawnicy oraz członków zespołu „Juhasy” pod kierownictwem Ewy Zachwiei.

W uroczystości uczestniczyli także Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Jurkowski wójt Gminy Ochotnica Dolna, wicewójt Gminy Czorsztyn Rafał Jandura, Michał Janerko komendant komisariatu policji w Krościenku nad Dunajcem, szczawniccy radni, kilkoro pracowników urzędu oraz przedstawiciele lokalnych jednostek organizacyjnych.

Tekst i zdjęcia Agnieszka Stopka
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas