aktualności

Między fotografią a grafiką (foto)

16.07.2015

W Pijalni Wód Mineralnych na placu Dietla w Szczawnicy można obejrzeć bardzo ciekawą wystawę pt. „Między fotografią a grafiką” autorstwa Michała Piotrowskiego. Jest to wystawa fotografii wykonanych w technice chromianowo-proszkowej (buritypia). Początki stosowania buritypi sięgają XIX w. W metodzie tej wykorzystuje się żelatynę, sole chromu i naturalne pigmenty. Prace wykonane tą techniką są bardzo trwałe, nie blakną i nie ulegają żadnym zmianom pod wpływem promieni słonecznych i innych czynników atmosferycznych.

Każda praca jest indywidualnym dziełem autorskim, niemożliwym do powielenia z powodu całkowicie ręcznej metody jej tworzenia. Każde zdjęcie jest opatrzone własnym numerem i certyfikatem, ze względu na wartość kolekcjonerską.
 

Michał Piotrowski jest nauczycielem i fotografikiem, absolwentem UMCS w Lubline, wieloletnim członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Bierze udział w rekonstrukcjach historycznych. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną. Uczy fotografii, prowadzi warsztaty, prelekcje.

Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą. Jest także laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów, z których najważniejszą był złoty medal za pracę „Pokolenie Jana Pawła II” w 68 Międzynarodowym Salonie Fotografii w Japonii. Była to jedna z 2 prac z Polski z 8246 nadesłanych na konkurs. Ważną nagrodą było także to I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Kaliningradzie 2012 r.

Pan Michał uważa, że "Istnieje pewien moment, w którym światło, przestrzeń i nastrój współgrają ze sobą w doskonałej harmonii; miejsce w kosmosie, w którym rytm natury wyłania się przed obiektywem aparatu.(... Rolfe Horn )" naciskając spust aparatu wiem, że sacrum łączy się z profanum. Gdy zrobię zdjęcie, które odda transcendencje tej chwili będę wiedział, że pokonałem wszystkie swe ułomności. Wtedy nazwę się fotografikiem.”tekst i zdjęcia Joanna Dziubińska

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 08.2020
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas