aktualności
Letnia Filharmonia AUKSO w hali maszyn niedzickiej zapory (zdjęcia)
09.08.2015
Finałowa odsłona tegorocznej Letniej Filharmonii AUKSO miała miejsce w bardzo ciekawym miejscu, jakim jest olbrzymia hala maszyn - serce Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Licznie przybyli miłośnicy muzyki byli świadkami wspaniałego, bardzo żywiołowego koncertu w miejscu, w którym ujarzmia się żywioły.
Na początku przybyłych gości powitali gospodarze imprezy: Grzegorz Podlewski – prezes ZEW Niedzica, Piotr Gąsienica - dyrektor MOK w Szczawnicy, głównego organizatora pienińskiej odsłony festiwalu oraz Justyna Rekść-Raubo – dyrektor festiwalu.
Po krótkim przywitaniu i podziękowaniach za możliwość zorganizowania tak prestiżowej imprezy w Pieninach obecni w hali goście otrzymali ponad dwugodzinną dawkę wspaniałej, energetycznej muzyki na najwyższym poziomie. Można było podziwiać wirtuozerię akordeonisty Marcina Wyrostka – gwiazdy tegorocznego festiwalu, energię i entuzjazm zespołu Tango Corazon oraz bardzo wysoki poziom Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce pod kierownictwem dyrygenta Marka Mosia.
Muzyka na najwyższym poziomie oraz wspaniałe efekty świetlne, niezła akustyka i niepowtarzalny klimat gustownie przyozdobionej hali maszyn sprawiły, że widownia była zauroczona. Muzycy zagrali bardzo różnorodny repertuar łączący elementy m.in. muzyki klasycznej, jazzu i etno-folku z różnych regionów Europy, m.in. z Hiszpanii, Irlandi, Szkocji, Mołdawii czy Bułgarii. . Na scenie królowały tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano, których brzmienie wzbogacone grą instrumentów klasycznych powodowało żywiołową reakcję publiczności. Owacje na stojąco przekonywałyartystów do kolejnych bisów.
Festiwal Letnia Filharmonia AUKSO wystąpiła w Pieninach po raz drugi i wszystko wskazuje na to, że impreza wejdzie na stałe do pienińskiego kalendarza imprez.
Muzykom, organizatorom oraz wszystkim bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć należą się wielkie gratulacje i podziękowania. Niecierpliwie czekamy na kolejną edycję Letniego Festiwalu AUKSO w Pieninach za rok.
Tekst Joanna Dziubińska, fot. Jarosław Krajewski
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
- Do sprzedania RATRAK BISON X PARK
- Narty Atomic
- Kask narciarki Salomon
- Narty SALOMON ENDURO 84
- Kupie narty skiturowe
już wkróce
-
13 04.2025
-
17 04.2025
-
17 04.2025
-
18 04.2025
-
18 04.2025
-
25 04.2025
-
01 05.2025
-
02 05.2025
reklama
dołącz do nas