aktualności

Sukces lekkoatletów z Publicznego Gimnazjum z Krościenka w Rabce-Zdroju

27.09.2015

23 września 2015 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum wzięła udział w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej Powiatu Nowotarskiego – „Puchar Gorców”. Łącznie zespół z Krościenka zdobył cztery medale: trzy złote, jeden srebrny oraz puchar dla szkoły za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej chłopców. Organizatorem zawodów był Koordynator Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój – Pan Zbigniew Pistor.

Złoto zdobyli:

Piotr Bąk (IIIb) w rzucie oszczepem, który zdeklasował konkurencję osiągając wynik 37,59m. Był to rezultat lepszy o ponad 5 metrów od zawodnika z drugiej pozycji.
Mateusz Bielawski (IIIa) w skoku w dal zdobył złoto, uzyskując rewelacyjny wynik: 5,12 m.
Kolejne złoto dla Piotra Bąka w pchnięciu kulą z wynikiem 10,44 m (prawie o metr lepszy, niż wynik 2 miejsca).

Srebro zdobyła Zofia Maciaś (Ic) w biegu na dystansie 600 m. uzyskując wynik 1:53:08.

Reprezentacja chłopców w klasyfikacji zespołowej zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny puchar.
Jest to rewelacyjny wynik, gdyż zawodach startowało aż 11 gimnazjów.

Do sukcesu drużynowego chłopców przyczynili się także uczniowie będący w pierwszej dziesiątce w poszczególnych konkurencjach, byli to: Błażej Knutelski (IIIb), który zajął 8 miejsce w biegu na dyst. 1000 m, Piotr Jandura (IIb)  – 8 miejsce w biegu na 100m; Dariusz Dyda (IIa) – 7 miejsce w skoku w dal.

W klasyfikacji dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały: Klaudia Pichniarczyk (IIIc) – 8 miejsce w biegu na 100 m; Anna Pichniarczyk (Ic) – 9 miejsce w biegu na dyst. 600m; Magdalena Szkrałat (IIIb) – 5 miejsce w pchnięciu kulą.
Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować 1 października powiat nowotarski na zawodach wojewódzkich w Krakowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.