aktualności
Projekt „Dunajec” Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych w „Unijnym atlasie” Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju
22.10.2015
Projekt „Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa”, który został zrealizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych został ujęty w „Unijnym atlasie polsko- słowackiego pogranicza”- publikacji wydanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była Grażyna Łabno- Dyrektor ZPO w Sromowcach Niżnych. Projekt obejmowałwielopoziomowe działania, oparte o wspólne (polsko- słowackie) elementy kulturowe i przyrodnicze Pienin, w których współuczestniczyli uczniowie ze szkół w Spiskiej Starej Wsi oraz w Sromowcach. Do działań tych należały prelekcje, warsztaty, spotkania z twórcami ludowymi, nauka pływania, konkursy i wycieczki. Efektem finalnym projektu było wydanie dwujęzycznej publikacji dotyczącej historii flisactwa polskiego i słowackiego na rzece Dunajec oraz utworzenie Izby Historii Flisactwa. Partnerzy projektu to: Spojena Skola w Spiskiej Starej Vsi i gmina Czorsztyn.
Więcej o Izbie i projekcie nahttp://www.projektdunajec.czorsztyn.pl/
Źródło: UG Czorsztyn
Opubl.JD
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
- Do sprzedania RATRAK BISON X PARK
- Narty Atomic
- Kask narciarki Salomon
- Narty SALOMON ENDURO 84
- Kupie narty skiturowe
już wkróce
-
25 04.2025
-
01 05.2025
-
02 05.2025
reklama
dołącz do nas