aktualności

Krościeńskie LO laureatem konkursu "Solidarna Szkoła". Nagrodę wręczyła Pierwsza Dama

04.12.2015

Tegoroczna Gala Solidarnej Szkoły odbyła się w Pałacu w Wilanowie, w obecności Honorowego Patrona Gali, Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. - Pani prezydentowa obiecała odwiedzić naszą szkołę i przeprowadzić pokazową lekcję języka niemieckiego - informuje LO w Krościenku, które zwyciężyło w konkursie stypendialnym.

Od 5. lat Fundacja Św. Mikołaja realizuje program pomocy najbardziej zaangażowanym i najzdolniejszym uczniom poprzez fundowanie stypendiów i budowanie odpowiedzialności za młodych ludzi w lokalnych społecznościach. 

Program Stypendia św. Mikołaja zakłada zapraszanie szkół do samodzielnego zbierania funduszy, a jednym z jego elementów jest Konkurs Solidarna Szkoła. Celem konkursu jest uhonorowanie szkół, które samodzielnie zbiorą najwięcej funduszy na rzecz stypendiów dla uczniów w swojej placówce. 

- W 2012 roku zwyciężyliśmy w I edycji konkursu. W tegorocznej wzięło udział 60 szkół, które łącznie zebrały 90,6 tys. zł. Wszystkie szkoły podzielono na 4 kategorie. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców, po zaciętej walce znów zwyciężyło nasze Liceum! Uzbieraliśmy kwotę 7 938,0 zł. To imponująca suma (najwyższa ze wszystkich szkół we wszystkich 4 kategoriach), na którą złożyło się szereg działań młodzieży i koordynatora stypendiów, pani Elżbiety Wójcik. Na szczególne podziękowania zasłużył również ksiądz Janusz Pabian. Dzięki niemu uzyskaliśmy zgodę Kurii na przeprowadzenie zbiórek w parafiach, z których pochodzą nasi uczniowie. Dziękujemy również rodzicom, którzy hojnie obdarowali nas po obejrzeniu przedstawienia jasełkowego licealistów. Do wspólnej skarbonki dorzucili się też nasi byli absolwenci odwiedzający szkołę podczas obchodów 70-lecia oraz sami uczniowie, którzy zbierali pieniądze 6 grudnia w ramach akcji „Zostań św. Mikołajem!” oraz przekazali na ten cel prowizję ze sprzedaży zdjęć w szkole. W nagrodę otrzymaliśmy tytuł „Solidarnej Szkoły 2015”, nagrody rzeczowe w postaci biletów wstępu do obiektów muzealnych oraz czek gotówkowy na sumę 1250 zł - wyjaśnia koordynator programu Elżbieta Wójcik. 

Nagrodę odbierała delegacja młodzieży wraz z dyrektorem Robertem Dębskim oraz Elżbietą Wójcik. W składzie uczniowskiej delegacji znaleźli się stypendyści Fundacji oraz aktywni działacze Szkolnej Rady Uczniowskiej. 

Dodatkową atrakcją była obecność członków zespołu Pectus i ich zaimprowizowany na żywo występ. 

opr.s/ zdj. arch. szkoły
opubl.JD
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 23 10.2021
  • 27 10.2021
  • 30 10.2021
reklama
dołącz do nas