aktualności

Aleksandra Lewoniec z krościeńskiego LO mistrzynią powiatu w narciarstwie alpejskim

03.03.2016

Dnia 25. lutego na stoku narciarskim Czorsztyn-ski w Kluszkowcach odbyły się eliminacje w ramach Licealiady Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim. Nasz region reprezentowało 3 zawodników: Aleksandra Lewoniec z klasy 1a, Filip Nowak z klasy 2a i Michał Wolski z klasy 3b.

Zwycięzczynią licealiady została  Aleksandra Lenowiec, która uzyskała awans do zawodów wojewódzkich. Kwalifikację do wyższego szczebla uzyskał także Filip Nowak, który zajął 6. miejsce ze stratą do najlepszego zawodnika tylko 0:2,01. Michał Wolski zajał 26 pozycję.
Krościeńska szkoła zajęłą 3 miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

W zawodach brało udział ponad 60 zawodników z 8 szkół. Zawody wojewódzkie odbędą się 10 marca  w Kluszkowcach.

Źródło: LO Krościenko n.D.