aktualności

Płomień Limanowa – Jarmuta Kolex Szczawnica Zdrój 0:2

18.04.2016

Drużyna Jarmuty Szczawnica po dobrym, ale jednak przegranym środowym meczu, w 19 kolejce zagrała też dobre spotkanie, ale tym razem wygrała wyjazdowy mecz z Płomieniem Limanowa 2:0.

Drużyna ze Szczawnicy rozpoczęła mecz od zdecydowanych ataków i ta ofensywna gra skutkowała kilkoma sytuacjami bramkowymi. Jednej z nich nie wykorzystał Mastalski, który przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy. Po zagraniu z rzutu rożnego celnie z bliska główkował Labidi ale także wprost w bramkarza. Dobry i celny strzał Marcina Pietrzaka z 16 metrów wyłapał golkiper Płomienia. Wreszcie w 39 minucie Jacek Pietrzak otrzymał prostopadłe podanie od Surlira po czym na pełnym biegu minął bramkarza i wyłożył futbolówkę Labidiemu, którą ten zawodnik wpakował już do pustej bramki. Po zmianie stron obraz gry ani na jotę nie uległ zmianie. Znowu doskonałą okazję miał Labidi, ale jego lob był niecelny. Z kolei Jacek Pierzak po strzale z 16 metrów ostemplował poprzeczkę. Gospodarze byli bliscy uzyskania wyrównującej bramki, ale tym razem z pomocą bramkarzowi Jarmuty pospieszył obrońca Diop i wybił futbolówkę z linii bramkowej. Gospodarze nadal dążyli do wyrównania i w 70 minucie wykonywali rzut rożny. Piłkarze Jarmuty a konkretnie Jacek Pietrzak przejął futbolówkę w swojej szesnastce i popędził z nią do przodu po czym zagrał do Surlira. Ten z kolei pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i Jarmuta objęła prowadzenie 2:0, którego już nie oddała do ostatniego gwizdka sędziego.

- To już nasze czwarte wyjazdowe spotkanie i trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Jesteśmy bardzo zadowoleni z początków rundy jesiennej a przy okazji prezentujemy coraz lepszą formę. W Limanowej zagraliśmy z pewnością najlepszy swój mecz na wiosnę - powiedział po meczy grający trener Jarmuty Jacek Pietrzak.

Płomień Limanowa – Jarmuta Kolex Szczawnica Zdrój 0:2 (0:1)
0:1 Labidi 39,
0:2 Surlir 70.

Jarmuta: Bobak – Ł. Wiercioch, Mlak, Diop. Kozielec (80 Ciesielka), Mastalski, M. Pietrzak, J. Pietrzak, Surlir, Labidi, Mrówka (83 Kolasa).