aktualności

V liga: porażka Jarmuty

15.05.2016

Jarmuta Kolex Szczawnica przegrała wyjazdowe spotkanie z Łososiem Łososina Dolna 3:4. Zwycięską bramkę gospodarze zdobyli już w doliczonym czasie gry. Łosoś Łososina Dolna – Jarmuta Kolex Szczawnica 4:3 (2:2) Bramki dla Jarmuty: Labidi 30, Mrówka 41, 70 karny.

W 10 minucie gracz Jarmuty Mlak za faul został został ukarany czerwoną kartką. Wcześniej na skutek kontuzji boisko opuścił Łukasz Wiercioch. Po starcie tych dwu graczy posypała się formacja obronna Jarmuty i gospodarze to wykorzystali strzelając w 12 minucie gola. Po pół godzinie gry goście zdołali jednak wyrównać. Strzelcem bramki był Labidi. W 41 minucie po zagraniu Mastalskiego w pole karne gospodarzy Mrówka uprzedził bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Niestety dwie minuty później gospodarze doprowadzili do remisu. Kolejne niefrasobliwe zachowanie się obrońców Jarmuty skutkowało utratą gola. Zamiast wybić piłkę podali ją wprost na nogę zawodnikowi Łososia, który natychmiastowym strzałem z woleja zdobył gola. Kolejny raz Jarmuta wyszła na prowadzenie gdy szarżującego Jacka Pietrzaka w polu karnym sfaulował bramkarz Łososia. Sędzia podyktował rzut karny ale ukarał golkipera gospodarzy tylko żółtą kartą. „Jedenastkę” wykorzystał Mrówka. W 80 minucie wprowadzony za Ł. Wierciocha Słowik dopuścił się faulu w swoim polu karnym i gospodarze też zdobyli gola z rzutu karnego. Co więcej sędzia był teraz nieubłagany dla sprawcy faulu i pokazał mu czerwoną kartkę. Grający już w dziewiątkę goście dali sobie strzelić w doliczonym czasie gry kolejnego gola i mecz przegrali.

- Co mogę powiedzieć o tym spotkaniu. Jestem po prostu zły, że popełniamy w obronie szkolne błędy i to kosztuje nas koleją stratę punktów. Zdobywamy trzy bramki w wyjazdowym spotkaniu, prowadzimy dwukrotnie w meczu i schodzimy z boiska pokonani. Tak dalej nie może być - powiedział po meczu grający trener Jarmuty Jacek Pietrzak.

Jarmuta: Bobak – Jasiurkowski, Diop, Mlak, Ł. Wiercioch (3 Słowik), Ojrzanowski, J. Pietrzak, M. Pietrzak, Labidi, Mastalski (80 Ciesielka), Mrówka.