aktualności

IV liga: Lubań dalej od awansu

30.05.2016

W niedzielnym meczach 28 kolejki grupy wschodniej IV ligi Lubania Maniowy przegrał mecz na własnym boisku ulegając 0:2 Popradowi Rytro. Dla Lubania porażka ta oznacza, że ich szansę na dogonienie lidera z Bochni, mocno zmalały

Pierwsza połowa wyrównana. Prowadzenie gości to efekt mocnego uderzenia z 36 min z rzutu wolnego Dziedziny z 18 metrów i błędu Świerada po którego rękach piłka wpadła do bramki. Wcześniej – w 30 min – to maniowianie mogli zdobyć gola, ale Basisty przegrał sytuację sam na sam z Długoszem, który wygarnął też piłkę spod nóg próbującego dobijać M. Firka. Początek drugiej połowy to ofensywny szturm gospodarzy. Między 55, a 60 minutą mieli oni trzy wyborne do strzelenia wyrównującej bramki sytuacje. Najpierw jednak z linii pola karnego chybił Górecki, następnie strzał Młynarczyka efektownie wybronił Długosz, a „główka” Basistego przeleciała nad poprzeczką. Za nieskuteczność gospodarzy spotkała kara w 62 min. Po świetnej, indywidualnej akcji prowadzenie gości podwyższy J. Filip. Tuż po wznowieniu gry ze środka boiska ponownie gorąco było w polu karnym gości. Po strzale Karkuli zmierzającą do bramki piłkę w ostatnim momencie wybił głową na rzut rożny Ciężkowski. Niemoc strzelecka gospodarzy utrzymała się już do końca spotkania. Kolejne okazje marnowali Karkula, Basisty i Kurnyta.

- Przy takiej nieskuteczności trudno marzyć o zwycięstwie. Goście praktycznie oddali na naszą bramkę dwa strzały i zdobyli dwa gole. Zwłaszcza ten pierwszy, dosyć nieszczęśliwy, miał spory wpływ na przebieg meczu. Trudno. Nasze szanse na pierwsze miejsce na koniec sezonu zmalały, ale walczymy do samego końca – ocenił trener Lubania, Łukasz Biernacki.

Lubań Maniowy – Poprad Rytro 0:2 (0:1)
0:1 K. Dziedzina 36,
0:2 Filip 62.

Lubań: Świerad – Gołdyn (63 Kasica), Górecki, D. Firek, Młynarczyk – Karkula, Kurnyta, M. Firek Ziemianek (46 Czubiak), Migacz – Basisty (86 Kopytko).
Poprad: Długosz – Ciężkowski, Michał Pawlik, Ciężobka, K. Dziedzina - K. Pawlik, Kysela, Duda, Filip (70 S. Dziedzina) – Buk, Poczkajski.

Żabno – Sokół 1:1