aktualności

V liga: Kosztowny remis

12.06.2016

Broniąca się przed spadkiem drużyna Jarmuty Szczawnica „tylko” zremisowała na swoim boisku ze zdegradowana już Kobylanką 2:2. Ten remis może kosztować zespół z Miasta Zdrojowego nawet spadek do klasy A. Oczywiście rozstrzygająca będzie ostatnia kolejka spotkań tym niemniej Jarmuta mocno skomplikowała swoją sytuację w tabeli.

Drużyna Jarmuty prowadziła w tym arcyważnym dla niej meczu już 2:0 i mimo to „tylko: zremisowała. Po pól godzinie wzglednie wyrównanej gry drużyna z Mista Zdrojeowego przeprowadziła składny atak w którym Sulir ze środka boiska zagrał do wychodzącego na czysta pozycję Borowicza a ten w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał bramkarza gości. I takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona tego spotkania. Po zmianie stron gra była podobna jak w pierwszej połowie. Gospodarze organizowali akcje, atakowali ale bezskutecznie aż do 65 minuty, gdy Borowicz przeprowadził rajd prawym skrzydłem, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył na bramkę. Mimo, że kąt do oddania strzału był znaczny futbolówka wylądowała w siatce. Wydawało się, że szczawniczanie mają mecz pod kontrolą. Tymczasem 10 minut później po zagraniu piłki z rogu gospodarze popełnili błąd a konkretnie doszło do nieporozumienia pomiędzy obrońcą i bramkarzem i goście zdobyli kontaktowego gola. W 80 minucie gospodarze popełnili kolejny błąd tym razem przy wyprowadzaniu piłki ze swojego pola karnego. Futbolówkę przejęli rywale i zdobywając kolejna bramkę doprowadzili do remisu. To był cios po którym szczawniczanie się już nie ponieśli.

- Niestety mając mecz pod kontrolą popełniliśmy w obronie takie błędy, które spowodowały utratę aż dwu goli. Remis w tym meczu to jak porażka. Widmo spadku do klasy A zajrzało nam już głęboko w oczy. Szkoda bo wygrana w tym meczu mogła nas wywindować nawet na 7 miejsce w tabeli -powiedział po zakończeniu spotkania grający trener Jarmuty Jacek Pietrzak.

Jarmuta Kolex Szczawnica – LKS Kobylanka 2:2 (1:0)
Bramki dla Jarmuty: Borowicz 30, 65.

Jarmuta: Wilkołe – Mlak, Koziele, Diop, Ł. Wiercioch, Labidi (60 Salamon), Sulir (75 Ciesielka), M. Pietrzak, Jasiurkowski, J. Pietrzak, Borowicz