aktualności

Góralskie Posiady Szlachtowskie

03.07.2018

W sobotę 30 czerwca na placu przy szkole podstawowej odbyły się Góralskie Posiady Szlachtowskie Mieszkańcy wsi Szachtowa w gminie Szczawnica oraz turyści odwiedzający region bawili się na corocznej biesiadzie zorganizowanej przez sołtysa i Sołectwo Szlachtowa, burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Zebranych licznie gości przywitali: sołtys Szachtowej Jolanta Salamon, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hurkała oraz gospodyni miejsca - dyrektor szkoły podstawowej Beata Kowalska. 

 

Na scenie występowały m.in. dzieci ze szlachtowskiej szkoły z programem, złożonym z wakacyjnych wierszyków i piosenek, „Orawskie Dzieci” z Lipnicy Wielkiej, zespół „Szlachtowianie” oraz „Mali Frydmanianie” z Frydmana.  Ważnym punktem programu posiadów było podpisanie umów o współpracy między zespołem „Szlachtowianie”, reprezentowanym przez jego kierowniczkę Jolantę Salamon, a kierownikami zespołów z Orawy i Frydmana.

 

Największą atrakcją wieczoru był występ kabaretu „Śleboda” oraz zespołu Beto Bolivia z Boliwii.

Najbardziej wytrwali bawili się do białego rana przy dźwiękach muzyki tanecznej serwowanej przez DJ Okowita Sam Band

 

Przez cały czas trwania festynu na starszych i młodszych czekały liczne konkursy i zabawy. Warto podkreślić, że konkurs na „powożenie” taczkami wygrała para żeńska – panie wykazując się szybkością i specjalną techniką zdeklasowały pary mieszane.

Można było powspinać się na ściance wspinaczkowej obsługiwanej przez ratowników GOPR, a funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują na codzień.

Na głodomorów czekał pieczony baran, grilowane kiełbaski, wata cukrowa oraz pyszne ciasta pieczone przez miejscowe gospodynie.

 

Dochód z loterii fantowej i aukcji został przeznaczony na rozwój szlachtowskiej szkoły oraz zespół góralski „Szlachtowianie”.
Imprezę prowadził Józef Szałwia

 

Joanna Dziubińska

fot. AL/ JD

 

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 27 04.2019
  • 28 04.2019
  • 28 04.2019
  • 30 04.2019
  • 01 05.2019
  • 02 05.2019
  • 02 05.2019
  • 05 05.2019
reklama
dołącz do nas