aktualności

Jaworczański Festyn Rodzinny

10.07.2018

W niedzielne popołudnie 8 lipca, na plac przy remizie OSP, do wspólnej zabawy podczas Festynu Rodzinne-go w Jaworkach zaprosili sołtys wsi Jaworki Bożena Solecka i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczaw-nicy Tomasz Hurkała.

Wraz ze słońcem, na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy”, z grupą „Kantabile oraz chórem Pie-nińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w programie „Ach Pieniny, jak Wy cudne…”. Koncert, przygotowany przez akompaniującą na fortepianie kierownik „Juhasów” Ewę Zachwieję, złożony był z piosenek o tematyce wakacyjnej, górskiej, ludowej. Były również tańce i śpiewy na góralską nutę z towarzyszeniem kapeli góralskiej. 
W repertuarze melodii karpackich wystąpiły następnie połączone siły członków muzyki „Jaworcanie” i „Ka-peli zbójnickiej”. Eksperyment okazał się ze wszech miar udany, co doceniła oklaskująca popisy muzyczne publiczność. 
Z kolei „Bajarze znad Grajcarka”, czyli Stowarzyszenie „Młodzi inaczej 60+” w wydaniu kabaretowym, roz-bawili zebranych skeczami góralskimi i dowcipnymi piosenkami na melodię pienińskich przyśpiewek. Nasi srebrnowłosi są nie do zdarcia, a im starsi, tym… coraz bardziej profesjonalni!
Ostatnią sceniczną odsłoną Jaworczańskiego Festynu był porywający pokaz zumby w wydaniu grupy mieszkanek Jaworek, trenujących pod okiem instruktorki Oliwii Taflińskiej. Płynne ruchy tancerek zachęciły publiczność - zarówno żeńską jak i męską - do spróbowania swoich sił w latynoamerykańskich rytmach.
Za wszystkie formy uświetnienia jaworczańskiej imprezy z serca dziękowała artystom sołtys Bożena Solecka, a przybyły burmistrz Grzegorz Niezgoda życzył wszystkim wesołej zabawy.
Wkrótce do konkursów z nagrodami stanęły dzieci i dorośli, a na zakończenie dnia, w tany przy przebojach serwowanych przez prowadzącego imprezę DJ Okowita Sam Band, wzięli się przybyli mieszkańcy i turyści.
Podczas festynu dzieci mogły także skorzystać ze ściany wspinaczkowej przygotowanej przez goprowców, pozjeżdżać na dmuchańcach, pomalować twarz na podobieństwo ulubionego zwierzątka, a wszyscy głodni nasycić się potrawami serwowanymi przez gospodynie z Jaworek. Dochód ze sprzedaży był przeznaczony na cele OSP Jaworki.
Organizatorami dorocznego Jaworczańskiego Festynu rodzinnego byli: Miasto i Gmina Szczawnica, Sołec-two i Rada Sołecka wsi Jaworki, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

Alina Lelito
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 27 04.2019
  • 28 04.2019
  • 28 04.2019
  • 30 04.2019
  • 01 05.2019
  • 02 05.2019
  • 02 05.2019
  • 05 05.2019
reklama
dołącz do nas