aktualności

Kolejny koncert Festiwalu Pieniny - Kultura - Sacrum z nutą folkloru

02.08.2018

Za nami kolejne refleksyjne muzyczne popołudnie z Festiwalem Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku n.D.  Wspaniały góralski duet: szczawniczanka Ewa Walkowska - mezzosopranistka i wokalistka estradowa, absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie i bielszczanin Krzysztof Karcz - organista koncertujący w kraju i za granicą, inicjator kultury i pedagog - dali koncert na najwyższym artystycznym poziomie. 

Przybliżyli słuchaczom dzieła A.Guilmanta, G.Younga,  L.Boëllmanna, Ch.M.Widora. Śpiew i dostojne brzmienie organów w prezentowanych utworach pozwoliły odkryć słuchaczom bogate piękno muzyki.

Poza kompozycjami muzyki klasycznej i pieśniami M.Radziszewskiego, J.Zaleskiego, miłym góralskim akcentem były zaprezentowane utwory Wacława Geigera do pieśni gwarą Jana Mazura: "Ptosecki-Tęsknica", "Zol-A kie jo se zagrom", i inne. Pieśni te naturalnie wpisały się w nasz góralski region, a u nas, w krościeńskiej świątyni, stworzyły osobliwy klimat i były niemałą atrakcją nie tylko dla tubylców ale też dla przyjezdnych i wszystkich miłośników regionalizmu z nutką folkloru.

Wyjątkowego kolorytu dodaje koncertom ekspozycja akwareli Andrzeja Michała Beliczyńskiego, artysty z Galerii "Pod okółkiem", przy ul. Zdrojowej w Krościenku n.D.

 

Organizatorem koncertów jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych i Szkołą Podstawową nr 2 w Krościenku n.D. , dyrektorem Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, sponsor: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. Partnerzy: Crosna Spa, Powiat Nowotarski, Gmina Krościenko n.D. i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

W sobotę 4 sierpnia 2018 o godzinie 19.00

w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza 

wystąpią: Jacek Muzyk (USA) - waltornia i Bernhard Leonardy (Niemcy) - organy.

Zapraszamy na koncerty

Wstęp wolny

mat. organizatora
fot. JD

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 05.2019
  • 22 05.2019
  • 31 05.2019
  • 01 06.2019
reklama
dołącz do nas