aktualności

Letnia Filharmonia AUKSO w Jaworkach

15.08.2018

We wtorek 14 sierpnia w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach miał miejsce koncert orkiestrowy w ramach XIX Letniej Filharmonii AUKSO. W jego trakcie przed publicznością zaprezentowali się AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz solista Waldemar Gromolak - gitara.

Licznie przybyłych do jaworczańskiej świątyni melomanów przywitała Justyna Rekść- Raubo dyrektor festiwalu, która przedstawiła wykonawców oraz program wieczoru. W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości znalazły się w nim przede wszystkim utwory autorstwa polskich kompozytorów.

 

Koncert rozpoczął się wykonaniem „Suity G-dur na orkiestrę smyczkową” Jana Ignacego Paderewskiego. Następnie melomani usłyszeli utwór Zygmunta Krauze „Emille Bell” inspirowany starą koreańską opowieścią oraz zawierający cytaty z koreańskiej muzyki ludowej i tradycyjnej. Centralna część koncertu była wspólnym występem orkiestry AUKSO i Waldemara Gromolaka grającego na gitarze klasycznej. W jaworczańskiej świątyni wspaniale zabrzmiały dwa koncerty gitarowe autorstwa Antonio Vivaldiego. Muzyczny wieczór zakończyła „Serenada na orkiestrę smyczkową op.2” Mieczysława Karłowicza.

 

Następne koncerty Festiwalu odbędą się dzisiaj oraz jutro w Dworku Gościnnym.

 

Organizatorem XIX Letniej Filharmonii AUKSO jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Fundacja f.o.r.t.e. dzięki współpracy z Grupą Thermaleo& Uzdrowisko Szczawnica i Fundacją Andrzeja Mańkowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.

 

Weronika Błażusiak

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas