aktualności

Film "Kler" podzielił także Szczawnicę

03.10.2018

Szczawnica jest kolejnym miastem na mapie Polski, w którym część mieszkańców wyraża zdecydowany sprzeciw wobec emisji najnowszego filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego pt.: "Kler"

Seans kontrowersyjnego filmu w uzdrowisku planowany jest na 28 października z Dworku Gościnnym. Przeciwko jego emisji wystąpił Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szczawnicy. Do rodziny Mańkowskich - właścicieli obiektu - zostało wystosowane pismo wyrażające kategoryczny sprzeciw wobec planowanej emisji filmu, jako kłamliwego i propagandowego paszkwila oczerniającego polski kościół katolicki. Autorzy listu zwracają także uwagę na nieprzypadkową datę seansu - zaraz przed drugą turą wyborów samorządowych.
Jednak zdania mieszkańców Szczawnicy są podzielone. Przeciwnicy filmu podkreślają, że film jest nieprawdziwy, szkalujący i obrażający katolików. Podkreślają także, że nie znają takiego kościoła jaki przedstawia Smarzowski. Przeciwnicy petycji podkreślają, że jest to zamach na wolność słowa i prawo wyboru oraz pierwszy krok do wprowadzenia cenzury.

Zwaśnione strony może pogodzić głos rozsądku ojca Adama Szustaka wypowiedziany w jego vlogu pt.: "Poszedłem w habicie na Kler", który można obejrzeć na youtube.

JD
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 22 05.2019
  • 31 05.2019
  • 01 06.2019
reklama
dołącz do nas