aktualności

W Jaworkach odbył się XV Koncert Kolęd i Pastorałek

07.01.2019

Dnia 6 stycznia w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Jaworkach odbył się XV Koncert Kolęd i Pastorałek pt. "Boży Syn w sercu Twym rodzi się". Przedstawienie, jak co roku, zorganizowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Udział w koncercie wzięli przede wszystkim uczniowie młodszych klas: głównymi aktorami byli pierwszoklasiści, a więc dzieci które wcześniej w tym przedstawieniu nie występowały. Młodzi aktorzy i muzycy dali z siebie wszystko doprowadzając swym wdziękiem, obecnych w kościele do łez wzruszenia. Chwila, w której nie tylko zaśpiewali, ale i zamigali kolędę Lulajże Jezuniu, solidaryzując się tym samym ze swoim niesłyszącym kolegą była ogromnie wzruszająca.
Pieniądze ze zbiórki będą przekazane na jego leczenie... To piękne, że już od najmłodszych lat dzieci uczą się wspierać i pomagać słabszym.

Szczególne podziękowania należą się Pani Teresie Topolskiej i jej córce Karolinie, które całe serce oddają przygotowując uczniów do występów każdego roku, pani Magdalenie Majerczak odpowiedzialnej za przedstawienie oraz Pani Beacie Niewiadomskiej-Bochnak, która na każdej próbie służyła swoją pomocą.

Uczniowie  zapraszają na swój kolejny występ za tydzień 13 stycznia na godz. 11:00 do kościoła w Szlachtowej.
 
SP nr 3 w Szlachtowej
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 24 06.2019
reklama
dołącz do nas