aktualności

Razem przez pół wieku….Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w Gminie Czorsztyn.

04.02.2019

Kochać, to tak łatwo powiedzieć- śpiewał w kultowym utworze Piotr Szczepanik. Jednak miłość to nie tylko słowa, to proza codziennego życia, którą pokonuje się we dwoje. Uczucie, które tętni własną energią, jednak o tę energię należy nieustanie dbać, budować ją świadomie i pielęgnować, aby przetrwała najbardziej zawiłe ścieżki życia.

W dniu wczorajszym, 30 stycznia 2019 r. w Zajeździe Czorsztyńskim w Maniowach celebrowano uroczyście wieloletnie pożycie małżeńskie par, które od pół wieku tworzą życiowy duet.
            Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Świętą, która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Maniowach koncelebrowaną przez - Proboszcza Parafii w Maniowach ks. Krzysztofa Piechowicza. Podczas mszy obecni byli również:  Rektor Mizernej: ks. Stanisław Marszałek, Proboszcz Parafii Sromowiec Niżnych ks. Marek Kądzielawa oraz Proboszcz Parafii Sromowce Wyżne ks. Mieczysław Szlaga.
            Następnie szanowni goście udali się do restauracji, gdzie łącznie 14 par celebrowało jubileusz Złotych oraz Diamentowych Godów. Wójt Gminy, Tadeusz Wach gratulował dostojnym Jubilatom wspólnie przeżytych lat oraz życzył zdrowia i dalszych rocznic w gronie bliskich osób. Podczas aktu dekoracji Wójt wręczył Jubilatom medale nadane przez Prezydenta RP Polskiej, imienne listy gratulacyjne wraz z koszem upominkowym od samorządu Gminy Czorsztyn. Ponadto Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Pan Stanisław Chmiel przekazał gościom legitymację za wieloletnie pożycie małżeńskie.
            Po oficjalnej części uroczystości wzniesiono toast, po którym wszyscy zasiedli do stołów. Atrakcją okazał się piękny tort przygotowany specjalnie na tę okazję.O artystyczną oprawę uroczystości zadbał Zespół Mali Maniowianie pod kierownictwem Katarzyny Dobrzyńskiej. Spontaniczny występ dzieci i młodzieży przywołał wiele uśmiechów oraz wspomnień u naszych Jubilatów, którzy przywoływali w pamięci czas beztroskich młodzieńczych lat.
            Wszystkim Jubilatom  raz jeszcze gratulujemy tak pięknej rocznicy oraz życzymy, abyście w zdrowiu i szczęściu szli przez życie trzymając się za ręce.
Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych Jubilatów:
Jubileusz Złotych Godów
 
Janina i Józef Borzęccy
Krystyna i Stanisław Filas
Krystyna i Tadeusz Firek
Elżbieta i Józef Janczy
Józefa i Stanisław Kowalczyk
Zofia i Stefan Laskowscy
Elżbieta i Jan Pierwoła
Stefania i Stanisław Pierwoła
Janina i Jan Plewa
Anna i Marian Regiec
Anna i Jan Stanek
Maria i Alojzy Wolak
Anna i Franciszek Wotus
Maria i Władysław Wotus

Diamentowe Gody
Władysława i Stanisław Frączek
Elżbieta i Kazimierz Łapczyńscy
 
                                                                                                         
Opr. Aneta Markus


 
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 27 04.2019
  • 28 04.2019
  • 28 04.2019
  • 30 04.2019
  • 01 05.2019
  • 02 05.2019
  • 02 05.2019
  • 05 05.2019
reklama
dołącz do nas