aktualności

Nowy piękny hotel w Szczawnicy – uroczyste otwarcie

12.03.2019

W sobotę 9 marca odbyła się uroczysta inauguracja działalności Hotelu Szczawnica Park Resort & SPA ****. Na galę otwarcia gości zaprosili właściciele Renata Gorecka i Grzegorz Gacek. Gospodarze obiektu podkreślali wkład osób, dzięki którym hotel powstał w obecnym kształcie: szczególne podziękowania otrzymało małżeństwo architektów, którzy projektowali hotel oraz przedstawiciele wykonawcy budynku. Wielkie podziękowania od właścicieli otrzymała rodzina i przyjaciele.

Goście mieli możliwość obejrzenia filmu z realizacji i budowy hotelu, pokazujący całą drogę od marzenia właścicieli do jego zrealizowania. Gwiazdą gali była jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych wokalistek i pianistek, zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance -  Karen Edwards. Artystka wcześniej współpracowała z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: David Bowie, Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett, Pharoah Sanders czy Prince. Goście mogli bawić się na parkiecie do rana. Szef kuchni zadbał o kubki smakowe gości, którym podano m.in. bulion z hibiskusem, kaczkę z wężymordem i plaskurką oraz czekoladę  z czerwonym pieprzem na deser.
 
Galę otwarcia swoją obecnością zaszczycili goście z daleka:  m.in. z Niemiec, Holandii, Czech, Francji, Norwegii, Hiszpanii, Belgii, Zjednoczonego Królestwa oraz ze Szwajcarii, którzy być może złapią „szczawnickiego bakcyla”  i będą stałymi bywalcami w Szczawnicy. Na uroczystości nie zabrakło burmistrza Grzegorza Niezgody, radnych i miejscowych przedsiębiorców.
 
Termin otwarcia hotelu przewidziany był na kwiecień tego roku, jednak dzięki udanej współpracy właścicieli  z architektami i wykonawcami - pierwsi goście mogli w jego progi zawitać już w grudniu.
 
Obiekt położony jest w centrum Szczawnicy, nad Grajcarkiem, nieopodal Parku Dolnego i wyciągu na Palenicę. W swojej ofercie posiada 110 pokoi i apartamentów  łączących nowoczesny wygląd z komfortem  oraz  wyjątkowym charakterem pienińskiego regionu.   Pokoje wyposażone są w zaprojektowane specjalnie dla  tego hotelu stylowe meble. W obiekcie  znajduje się restauracja, kawiarnia, palenisko do grilla. Jest także  centrum SPA, basen, kompleks saun i korty tenisowe.
Hotel posiada ponadto szeroką ofertę dla biznesu.
 
JD
fot. materiały hotelu, JD
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 22 05.2019
  • 31 05.2019
  • 01 06.2019
reklama
dołącz do nas