aktualności

Ryzykowny zakład

23.04.2019

W świąteczny poniedziałek w Krościenku 14-latek wszedł na łuk mostu, żeby zrobić sobie selfie i wygrać zakład z kolegami. Interweniowała straż pożarna i policja

W Niedzielę Wielkanocną około godziny 14.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o stojącym na moście w Krościenku nad Dunajcem  mężczyźnie, który prawdopodobnie chce skoczyć do rzeki.  Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali strażaków i stojącego z nimi  nastolatka. Okazało się, że chłopak na widok jadących służb sam  zszedł na chodnik.

Jak się  okazało 14-latek wszedł na łuk mostu żeby zrobić sobie selfie.  Chłopak bardzo chciał wygrać zakład z kolegami. Założyli się, że wejdzie na samą górę łuku i zrobi sobie zdjęcie. Było to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, a chęć zaimponowania kolegom mógł przepłacić nawet życiem. Wystarczyła chwila nieuwagi i mógł spaść  wprost do rzeki. Nastolatek został przekazany opiekunom. Ponieważ chłopak sprawia problemy wychowawcze zarówno w domu i w szkole o całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Opr.JD / KPP Nowy Targ

komentarze