aktualności

Rekordowa Triada

04.06.2019

Prawie dwa razy więcej uczestników niż w zeszłym roku pojawiło się w Krościenku 31 maja, żeby zmierzyć się z trzema pasmami górskimi: Gorcami, Pieninami i Beskidem Sądeckim, które zbiegają się właśnie w Krościenku. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: Intro – łącznie 30 km, Maraton – łącznie 50 km, Ultra – łącznie 75 km.

Zawody rozpoczęły się w piątek otwarciem Biura Zawodów oraz Expo w Liceum Ogólnokształcącym.
O godzinie20:30 uczestników oficjalnie przywitali organizatorzy zawodów, opowiedzieli o panujących na trasie warunkach, wyposażeniu obowiązkowym, oznakowaniu trasy i zasadach bezpieczeństwa.
Uczestnicy w Biurze Zawodów odebrali numery startowe, chipy pomiarowe oraz gadżety uczestnika.
 
Następnego dnia (sobota 1.06) uczestnicy wyruszyli na pierwszy etap – Gorce. Trasa najdłuższego dystansu prowadziła z Przełęczy Knurowskiej, przez Lubań do Krościenka (23km). Trasa dystansów Maraton i Intro zaczynała się w Grywałdzie, biegła przez szczyt Lubań i również zbiegała do Krościenka (16 km). Dodatkową atrakcją była konieczność wbiegnięcia na sam szczyt wieży widokowej aby zaliczyć znajdujący się tam punkt pośredni.
Na mecie, jako że pogoda dopisywała, stworzył się prawdziwy piknik złożony z kolejno nadbiegających uczestników.
 
Uczestnicy po paru godzinach przerwy ustawili się jeszcze tego samego dnia wieczorem na starcie kolejnego etapu biegu, tym razem przebiegającego w paśmie Pienin. Start odbył się punktualnie o godzinie 20:00 koło Amfiteatru. Uczestnicy dystansu Intro pokonali dystans 5 km, a uczestnicy Maratonu i Ultra 10 km. Trasa była bardzo ciężka, prowadziła strumieniami i błotnistymi przeprawami. Stopniowo też zapadał zmrok, który dodatkowo utrudniał rywalizację.
 
Po dwóch etapach przyszła pora na odpoczynek i nocleg. A następnego ranka w upalna niedzielę przeszedł czas na ostatni – zdaniem wielu najtrudniejszy etap w Beskidzie Sądeckim. Dystans Intro ruszał z Czardy i miał do pokonania 10 km przez szczyt Dzwonkówki, dystans Maraton ruszał w malowniczym Rezerwacie Białą Woda na trasę liczącą 27 km prowadzącą przez Przełęcz Rozdziela, Przehybę i Dzwonkówkę. Najdłuższy dystans ruszał ze Szczawnicy przez Szafranówkę, Durbaszkę, a następnie na przełęczy Rozdziela łączył się z trasą Maratonu – łącznie 40 km.
  
Uczestnicy pojawiali się na mecie wyczerpani wymagającymi trasami i panującym upałem, ale szczęśliwi i naładowani pozytywna energią. Niektórzy odważyli się nawet na kąpiel w Dunajcu.
 
O godzinie 15 odbyła się dekoracja najszybszych zawodników.
 
Lista zwycięzców
Kategoria ULTRA:
Mężczyźni:
1. Marcin Michalec - Krosno
2. Damian Lemański - Rąbień
3. Robert Kamela - Ćmielów
Kobiety:
1. Nina Graboś  - Warszawa
2. Agnieszka Tomczak - Bydgoszcz
3. Barbara Olshimke – Marmurowic - Katowice
 
Kategoria MARATON:
Mężczyźni:
1. Radosław Nowocin – Warszawa
2. Radosław Chyb - Gdynia
3. Michał Siwek - Niepołomice
Kobiety:
1. Joanna Jachym-Drewniak – Kraków
2. Monika Straszko - Wrocław
3. Karolina Chodowiec – Warszawa
 
Kategoria INTRO:
Mężczyźni:
1.Błażej Knutelski - Grywałd
2. Łukasz Gryzio - Pabianice
3. Maciej Jura - Nowy Sącz
Kobiety:
1. Sylwia Zięcina - Kraków
2. Sylwia Rok – Szpala – Lubicz Górny
3. Kamila Lubak – Wrocław

Op.JD / Triada
galeria zdjęć
komentarze