aktualności

Nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy

07.06.2019

Policjant z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem ujawnił, że sprzedawczyni jednego ze sklepów na terenie Krościenka sprzedała alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie. Sytuacja miała miejsce w środę wieczorem.

Funkcjonariusz podczas obowiązków służbowych na terenie Krościenka spotkał pijanego mężczyznę, który szedł do domu i próbował przejść na drugą stronę ulicy. Z uwagi na jego stan i trwające remonty policjant pomógł mu bezpiecznie przejść na drugą stronę. Zauważył, jednak że mężczyzna wszedł do sklepu, a po chwili wyszedł z  piwem w ręku. Okazało się, że alkohol sprzedano mu w sklepie pomimo zakazu sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym.  Sprzedawczyni tłumaczyła, że chciała uniknąć awantury i sprzedała mężczyźnie piwo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Pamiętajmy, że  sprzedaży  i podawania  napojów  alkoholowych  osobom  nietrzeźwym jest zabronione przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą grzywny.  W przypadku sprzedaży napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości, przedsiębiorca utraci zezwolenie na sprzedaż alkoholu i  nie będzie mógł ubiegać się o wydanie nowego zezwolenia przez 3 lata od daty wydania decyzji o jego cofnięciu (art. 18 ust. 10 pkt 1 lit. a oraz ust. 11 ustawy). Ustawa przewiduje również możliwość nałożenia środków karnych w postaci zakazu prowadzenia działalności objętej zezwoleniem lub przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były one własnością sprzedawcy (art. 43 ustawy). Zgodnie z przepisami zabrania się również sprzedaży  i podawania  napojów  alkoholowych  nieletnim, na kredyt lub pod zastaw.

op.JD / KPP Nowy Targ

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 21 09.2019
  • 22 09.2019
  • 24 09.2019
  • 25 09.2019
  • 31 10.2019
  • 31 10.2019
reklama
dołącz do nas