aktualności

Pobiegli po Stefana - gra terenowa w Krościenku

15.06.2019

Już po raz trzeci Samorząd Uczniowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. zorganizował grę terenową „Bieg po Stefana”. W tym roku wzięło w niej udział 7 drużyn, w których skład weszli reprezentanci LO oraz uczniowie okolicznych szkół: Szkoły Podstawowej Nr.1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku, Szkoły Podstawowej Nr.2 im. Jana Pawła II w Krościenku oraz szczawnickiej Szkoły Podstawowej Nr.2 im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Uczestnicy Biegu swoje  zmagania rozpoczęli w budynku Liceum. Właśnie tam ukryte  były mapki Krościenka oraz  wierszowane podpowiedzi. Trasa „Biegu po Stefana” wiodła ulicami Krościenka. Rozmieszczonych było na niej pięć zadań. Żeby je rozwiązać, uczestnicy musieli działać zespołowo oraz wykazać się dużym sprytem i determinacją. Najwięcej radości sprawiło  drużynom zadanie, w trakcie którego uczestnicy musieli poprosić bez używania słów, napotkane osoby, o narysowanie baranka. Na  zakończenie na odważnych czekała  tyrolka przez Dunajec w Parku Linowym Adventure Sky, który był jednym ze sponsorów imprezy.
Wszystkim drużynom udało się bezpiecznie dotrzeć do mety, mimo lejącego się żaru z nieba. Zakończenie odbyło się w Karczmie Dunajec. Na wszystkich uczestników czekał posiłek regeneracyjny w postaci orzeźwiających lodów oraz kiełbasek z ogniska. Najlepsze drużyny dostały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W kategorii gości zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej Nr.2 w Krościenku, natomiast w kategorii Gospodarzy wyłoniono dwóch zwycięzców-  drużyny „ Wiecznie młodzi” oraz „2AB”.
Organizatorzy „Biegu po Stefana” dziękują sponsorom: Gminnej Spółdzielni Krościenko, Arenie Narciarskiej Jaworki, Firmie Mountain Touch ze Szczawnicy, Karczmie Dunajec, masarni „Zdrój” z Nowego Sącza, Parkowi Linowemu Adventure Sky z Krościenka oraz Restauracji „Bacówka” z Jaworek.

wb
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 25 10.2019
  • 26 10.2019
  • 29 10.2019
  • 31 10.2019
  • 31 10.2019
  • 21 11.2019
reklama
dołącz do nas