aktualności

Zapłonęła XXVI Śpisko Watra

09.07.2019

W niedzielę o godz. 13 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy po raz 26 zapłonęła Śpisko Watra – symbol tradycji i kultury regionu. Wójt gminy Jakub Jamróz i dyrektor GOK Krystyna Milaniak przywitali licznie przybyłych gości i zaprosili do wspólnej zabawy przy regionalnej muzyce.

Tradycyjnie już  Śpiską  Watrę rozpalił wójt, jednak tym razem pomóc musiały dzieci – najpierw rozdmuchały ogień, a potem przegoniły kłębiące się chmury, z których kropił deszcz.
 
Podczas  imprezy na scenie wystąpiło  8 zespołów: Dunajec z Niedzicy, Torecki  z Łapszanki, Dolina z Krempach, Hajduki z Łapsz Wyżnych, Honaj z Dursztyna , Młody Jawor  z Krempach,  Mali Frydmanianie  z Frydmana, Bystry Potok z Kacwina, oraz Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu i sąsiedzi ze Słowacji - zespół „Frankovćan”  z Małej Frankowej.
 
Podczas przeglądu muzyk spiskich wystąpiły:  Dziecięca muzyka z Jurgowa,   Muzyka zespołu Zielony Jawor z Krempach, Muzyka Wartko, Jurgowianie z Jurgowa, Frydmanianie z Frydmana.
 
Goście, którzy jak co roku licznie przybyli na watrę mieli możliwość skosztowania przysmaków kuchni spiskiej przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Frydmański Sypaniec”.  Były tradycyjnie wędliny i kiełbasy, moskole i pieczone ziemniaki, bryndza i masło czosnkowe oraz pyszne ogórki małosolne. Nie zabrakło także słodkości pieczonych przez miejscowe gospodynie.
Dla milusińskich czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz miłe i uśmiechnięte animatorki.
 
JD
 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 25 10.2019
  • 26 10.2019
  • 29 10.2019
  • 31 10.2019
  • 31 10.2019
  • 21 11.2019
reklama
dołącz do nas