aktualności

Jarmuta nadal w dobrej formie

02.09.2019

W trzeciej kolejce jesiennej rundy V ligi Jarmuta Kolex Szczawnica wygrała na własnym boisku z Babią Górą Lipnica Wielka 3:0. Spotkanie LKS Szaflary - Jarmuta Szczawnica z 2 kolejki zweryfikowano jako walkower 0:3, gdyż w drużynie Szaflar zagrał nieuprawniony zawodnik (na boisku 1:1)

Lipniczanie zaskoczyli Jarmutę w pierwszej połowie, bardzo płynnie rozgrywając piłkę i wymieniając podania z jej poszanowaniem. Mimo tego to szczawniczanie schodzili do szatni w lepszych nastojach po golu Czubiaka. Dopiero w drugiej połowie przyjezdni szukali bramek prostymi sposobami, co jednak nie przyniosło skutku. Jarmuta dzięki dynamice skrzydłowych zyskiwała przewagę w ataku, zamieniając dwie okazje na gole numer dwa i trzy.

Momenty były
14 – Weber dostaje prostopadle podanie od W. Wierciocha. Ogrywa dwóch obronców ale ostatecznie uderza nieczysto.
18 – GOL 1:0! Webera posyła wrzutkę z narożnika boiska. Obrońca gości niefortunnie wybija ją pod nogi Czubiaka, który myli zasłoniętego bramkarza.
23 - J. Pietrzak dogrywa z prawego skrzydła, W. Wiercioch minimalnie pudłuje.
42 - Weber główkuje tuż obok słupka po podaniu Zagaty.
65 – GOL 2:0! Dokładne prostopadłe podanie posyła Jurek. Zbiegający z prawego skrzydła Weber huknął przepięknie z prostego podbicia.
70 – Kłosowski idealnie składa się do przewrotki, niestety nie trafia w światło bramki.
82 – Strzał Urbana instynktownie nogami wybrania golkiper.
83 – GOL 3:0! Janc idealnie sprawdza się w roli jokera. Po zagraniu od Urbana mija dwóch obrońców i lokuje piłkę w siatce po dalszym słupku.
Jarmuta Szczawnica – Babia Góra Lipnica Wielka 3:0 (1:0)
1:0 Czubiak 18
2:0 Weber (Jurek) 65
3:0 Janc (Urban) 83
Jarmuta: Gołdyn – Komorek (28 Mlak), Czubiak, M. Bobak, Ziemianek, Jurek, Weber (78 Janc), J. Pietrzak (86 Zachwieja), W. Wiercioch (65 Urban), Zagata (55 Kuziel), Słowik
Babia Góra: Kobroń – Kusper, G. Skoczyk, Dyrda, P. Lach, Szymusiak (60 Wontorczyk), Kucek, Kudzia, T. Lach (70 S. Skoczyk), Kłosowski (84 Machajda), Stopka